Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Carina Alternator i kontrolka ładowania akumulatora

Tomi1_23 18 Jan 2009 16:03 5187 12
    Tomi1_23
    Level 10  
    Potrzebuje informacji na temat alternatora. Dokładniej mówiąc chce znaleźć + po uruchomieniu silnika (nie chodzi mi o zapłon). Alternator daje + na kontrolkę ładowania akumulatora wiec może właśnie tego szukam. Tylko teraz mam takie pytanko. Czy ta kontrolka jest sterowana przez jakiś przekaźnik? Alternator BOSH
    momik12
    Level 31  
    Jeśli mnie pamięć nie myli to w obwodzie kontrolki jest przekaźnik.
    Tomi1_23
    Level 10  
    czyli do deski rozdzielczej dochodzi prąd i tam jest kontrolka rozłączana?
    łukasz 1
    Level 17  
    nie ma w ukadzie kontrolki przekaznika kontrolka gasnie ponieważ pojawia sie prad jak alternator zaczyna ładować
    viper555
    Level 39  
    A skąd wiesz że nie ma przekaźnika.P
    viper555
    Level 39  
    W toyotach przekaźnik to standard no ale jak masz schematy.P
    łukasz 1
    Level 17  
    miedzy alternatorem a kontrolka nie ma przekaznika w wiekszosci toyot przekaznik jest miedzy stacyjka a kontrolka ładowania tym bardziej że jest to alternator bosch wiec jest to carina angielska a nie japonska
    Tomi1_23
    Level 10  
    łukasz 1 możesz napisać pod który przewód mogę sie podpiąć, który przewód łączy stacyjkę, przekażnik i kontrolkę.
    łukasz 1
    Level 17  
    Czy chodzi o przewód miedzy kontrolka a alternatorem na którym pojawia sie napiecie jak alternator zaczyna ładować czy zasilanie tej kontrolki po zapłonie
    Tomi1_23
    Level 10  
    chodzi mi o przewód na którym pojawia sie napięcie jak alternator zaczyna ładować. Dokładniej mówiąc chce znaleźć + po uruchomieniu silnika (nie chodzi mi o zapłon).
  • Helpful post
    łukasz 1
    Level 17  
    jest to przewód żółto czerwony na 5 miejscu w kostce licznika przed opdpaleniem jest masa po odpaleniu pojawia sie plus oddiel sygnał dioda i możesz wysterować np. przekażnik
    Tomi1_23
    Level 10  
    Dzieki serdeczne i pozdrawiam