Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Lebherr CPU 30210- trzaskające naprężenia

cyfrac40 18 Sty 2009 16:26 2813 5
  • #1 18 Sty 2009 16:26
    cyfrac40
    Poziom 9  

Witam.
    Lodówkę mam od miesiąca i od początku denerwujące "strzały"
    Zgłosiłem do serwisu trochę poodginali rurki skraplacza i problem ustał (na 2 tygodnie). Potem znowy "strzały" tylko w innej tonacji.
    Strzela jak agregat pracuje potem jak agregat się wyłaczy za jakiś czas znowu strzela. Czy to jest problem tego typu lodówek czy mam pecha?
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 18 Sty 2009 20:01
    frank 68
    Poziom 17  

najczęściej spowodowane są namarzaniem parownika i przesuwaniem
    się względem komory do której jest przyklejony,

trudno z tym walczyć trzeba się pogodzić.
    Ale na pocieszenie dodam , że dużo lodówek tak ma

1
  • #3 18 Sty 2009 22:11
    bibek10
    Poziom 14  

należy się pogodzić jest to praca materiału podczas zmian temperatury po jakimś czasie powinno stopniowo łagodnieć a narazie cierpliwości. Chyba że to jest bardzo uciążliwe i głośne a lodówka jest nowa i na gwarancji to ja bym cisną serwis niech się wykaże

0
  • #4 24 Sty 2009 09:16
    Karlheinz
    Poziom 20  

cyfrac40 napisał:
    Witam.
    Lodówkę mam od miesiąca i od początku denerwujące "strzały"
    Zgłosiłem do serwisu trochę poodginali rurki skraplacza i problem ustał (na 2 tygodnie). Potem znowy "strzały" tylko w innej tonacji.
    Strzela jak agregat pracuje potem jak agregat się wyłaczy za jakiś czas znowu strzela. Czy to jest problem tego typu lodówek czy mam pecha?
    Pozdrawiam

Sprawdz dane z poziomem gosnosci pracy twojej lodwki Mysle ze jest to 38-40 db /A nastepnie wezwij serwis i popros o pomiar glosnosci.Strzaly przekraczaja ten poziom -masz powd do reklamacji :) Jest sposb na likwidacje tych dziwiekow ,ale to nie temat na forum...
    Pozdrawiam

0
  • #5 05 Mar 2009 15:21
    oborniczek11
    Użytkownik obserwowany

Jak to temat nie na forum ?
    Taisz jakieś wiadomości ?

0
  • #6 05 Mar 2009 17:42
    sujka5
    Poziom 26  

Powiem wam tak w domu to można co najwyżej oszacowac !!! poziom głośności a nie go mierzyc , pomiaru można dokonac tylko w komorze dzwiękoszczelnej i na dodatek w takiej która posiada atest (muszą zostac spełnione mase warunków od odpowiedniej temp, wilgotności, odległości na której stoi miernik, odległośc lodówki od miernika i jeszcze inne mniej lub bardziej ważne ) dopiero wtedy możemy zabrac się za pomiar....
    w domu jak taka lodówka strzela raz na jakiś czas, to żaden serwisant nie będzie mógł siedziec kilku godzn .
    Jedynym rozwiązaniem jest oddanie takiej lodówki do odpowiedniego instytutu który posiada komorę z atestem i zapłacenie za taki pomiar...(czasami kwota przewyższa wartośc lodówki) ale dostaniemy na papierku jak głośno nasza lodówka pracuje wtedy dopiero można cokolwiek udowodnic producentowi ...
    Nie znam przypadku kiedy klient byłby tak zdeterminowany aby posunąc się tak daleko pracuję w serwisie dopiero 20 lat i nie słyszałem o takim przypadku tak zacietrzewionego klienta
    Na koniec kilka słów pocieszenia też mam lodówkę liebherr i na początku też strzelała potem coraz mniej i mniej teraz już nie stuka.....

0