Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rosyjski wzmacniacz kostka k174ун7 8911

**Mariusz** 18 Jan 2009 19:05 2709 7
    **Mariusz**
    Level 14  
    Jakiś czas temu znalazłem płytke wzmacniacza ze starego telewizora Rosyjskiego. Niestety nie pamiętam jego nazwy. Cała płytka oznaczona jest мунч A9.2 natomiast kostka k174ун7 8911 194 . W internecie udało mi się znaleźć schemat ale niestety nie jest opisane gdzie należy podłączyć wyjście na głośniki ani wejście sygnału.
  • Helpful post
    mateusz1990
    Level 16  
    Nie jestem pewny ale ja bym zasilanie dał do do tego wjscia które oznaczone jest U , sygnał do wejscia B a głośnik to może być zaznaczony tym rezystorem który łączy sie z maso i przez kondesator 1000uf idzie do nóżki oznaczonej 12
  • Helpful post
    wzagra
    Level 33  
    Może tak?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    **Mariusz**
    Level 14  
    Jutro podłącze i napisze jaki rezultat.
  • Helpful post
    Gizmoń
    Level 28  
    Mam identyczną płytkę.

Zasilanie podłącz do punktu 37 (dla pewności sprawdź, czy ścieżka od tego punktu idzie dalej na rezystor 3R oznaczony jako R25). Maksymalne napięcie to 15V.

Wejście sygnału to punkt 32. Ścieżka idzie na kondensatorek C4.

Wyjście jest w tym długim gnieździe na płytce. Jest to pin 1 części X16 tego gniazda (ścieżka idzie na minus C13 oraz R13 i C1)

Masę podłączasz do punktu 35 lub 33. Ścieżka masy jest największa i może mieć połączenie z radiatorkiem na układzie scalonym.

Acha. Jest to oczywiście wzmacniacz monofoniczny 4W. Oprócz niego na płytce jest jeszcze stabilizator napięcia warikapowego UL1550, który warto zachować. Oznaczono go VD1.
    **Mariusz**
    Level 14  
    Gizmoń normalnie super gość z ciebie!!!
    Z zasilaniem i wyjściem tak właśnie podejrzewałem ale teraz mnie upewniłeś wielkie dzięki oczywiście "pomógł" nie zawaham się użyć:).
    **Mariusz**
    Level 14  
    Podłączyłem i wszystko gra tylko było parę zimnych lutów. Jestem nawet zaskoczony myślałem że o wiele wiele gorzej będzie grał ,a tu proszę. Pozdrawiam!!!