Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slaby transfer w sieci wifi

kuba2102 18 Sty 2009 19:41 5428 8
  • #1 18 Sty 2009 19:41
    kuba2102
    Poziom 20  

Witam. Widzialem ze temat byl ju wielokrotnie omawiany ale ja mam jeszcze kilka pytan co do tego. Mam router NETGEAR WGR614v9 i odbiornik przy PC linksys 54mb i w laptopie ADVENT 5421 mam wbudowane wifi i gdy kopiuje pliki poprzez siec predkosc nie przekracza 1mb przewaznie jest 600kb/s lecz gdy sciagam pliki z internetu poprzez siec wifi takze, przez program IDM preskosc sciagania dochodzi do 2mb/s dlaczego tak jest? Wiem ze w sieci chodza pakity naprawcze ale skoro siec posiada 54mb/s teoretycznie transfer powinin byc 6.75mb/s, tak?? Wiec czemu transfer jest taki wolny, na PC mam win xp sp3 a na laptopie mam viste basic sp1 mam jeszcze drugiego laptopa ale nie ma w nim wifi i jest na systemie win xp wiec bede musial jeszcze przetestowac na tym kopiowanie przez lan.

Moderowany przez marek216:

MB czy mb ? Wielkość liter ma znaczenie.

0 8
  • #2 18 Sty 2009 21:35
    yaiba
    Poziom 21  

Moderator słusznie zwrócił uwagę - powinieneś poprawić posta jeżeli chodzi o jednostki
    Mb - megabit
    MB - megabajt
    MB*8=Mb

Jeżeli chodzi o sieci wifi to ja też mam AP pracującego z prędkością 54Mb/s - transfer rzeczywisty to ok 1-2,5MB/s a nie teoretyczne 6,75MB/s. Tak już niestety z wifi jest, że jak osiągniesz połowę z tego co piszą na opakowaniu to jesteś twardziel.
    Poza tym transfer spada przy włączonych szyfrowaniach transmisji oraz jeżeli w okolicy są sieci bezprzewodowe też skutecznie zaśmiecają eter (szczególnie jak pracują na tych samych kanałach - sam to już przerabiałem kilkakrotnie)

Najlepsze rozwiązanie to mimo wszystko inwestycja w kabel.

0
  • #3 19 Sty 2009 07:15
    gavron
    Poziom 22  

yaiba napisał:
    Moderator słusznie zwrócił uwagę - powinieneś poprawić posta jeżeli chodzi o jednostki
    Mb - megabit
    MB - megabajt
    MB*8=Mb

chyba
    Mb*8=MB

0
  • #4 19 Sty 2009 14:44
    kuba2102
    Poziom 20  

No dobra ale czemu transfer neta przy sciganiu przez wifi dochodzi mi do 2 MB mega bajtow (nie bitow) a kiedy kopiuje nie dochodzi nawet do 1 MB

0
  • #5 19 Sty 2009 15:29
    Ficu
    Poziom 31  

Masz może w połączeniach sieciowych bramę internetową? Wyłącz UPnP w routerze.

0
  • #6 13 Lut 2009 22:16
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Przepraszam za odgrzewanie troszkę starego kotleta ale mam ten sam problem. Kupiłem Linksys'a WAP11 (transwer 11Mb/s) a tak naprawdę wyciągam na WiFi maksymalnie 590 kB/s czyli jakieś niecałe 5 Mb/s :/. I nie wiem co z tym fantem zrobić bo jakoś u kumpla śmiga mi po lanie nawet po 1400 kB/s :(

0
  • #7 13 Lut 2009 22:50
    Ficu
    Poziom 31  

LAN różni się od WLAN (WiFi). 11Mb/s to tylko teoretyczna prędkość dla WiFi w trybie b. Tryb g to również teoretycznie 54Mb/s. LAN standardowo jest na 1000/100Mb/s, dlatego ta różnica.

0
  • #8 13 Lut 2009 23:23
    wojtek_wien
    Poziom 16  

Witam.
    W sieciach WLAN mozesz liczyc przy bardzo dobrych warunkach polaczenia na transfer max. ok. 30%. Czyli w sieci 54Mbps na okolo 16Mbps (~1.9 MB/s) miedzy clientem i AP, reszta jest tracona na protokol, sumy probne (CRC), szyfrowanie i inne (tzw overhead). To wszystko jest liczone dla jednage lacza. Przy transmisji miedzy dwoma stacjami poprzez AP, overhead sie sumuje i transfer moze spasc nawet do 20% (oczywiscie przy bardzo dobrych warunkach. Zalezy to przede wszystkim od routera (AP), clientow oraz jakosci polaczenia. Ja u siebe uzyskuje pomiedzy dwoma LINKSYS WRT54GL z firmware DD-WRT -odleglosc ok. 7 m. i jedna sciana max. Transfer dochodzacy do 3 MB/s.

Pozdrowienia z Wiednia

1
  • #9 21 Lut 2009 15:26
    a1
    Poziom 11  

Witam. Mam pytanie odnośnie szybkości transweru sieci WIFI 802.11g w zależności od szyfrowania.Znalazłem wiele odpowiedzi na ten temat w sieci ale do końca nie jestem pewien gdyż artykuły te pochodzą z przed 2 do 3 lat w stecz a technologia i moc obliczeniowa komputerów ciągle wzrasta.
    Pytanie: czy szyfrowanie ma duży wpływ na transwwer kopiowanych plików przy dzisiejszym sprzęcie WIFI to jest router, karty sieciowe.
    Pytam bo przeprowadziłem test polegający na kopiowaniu obrazu ISO 100MB z różnym szyfrowaniem tj. WEP64, WEP128, WPA-PSK, WPA2-PSK Wynik jest następujący:
    - bez szyfrowania: średni transwer 2,47Mb/s w czasie 43s;
    - WEP64/128:2,36Mb/s , 45s;
    - WPA,WPA2:2,36Mb/s, 45s.
    Ztego testu wynika, że ogólnie szyfrowanie zmiejsza transwer bez rozgraniczen na metodę.
    Wiem, że urządzenia sieciowe WPA2 posiadają dodatkowe układy wspomagające szyfrowanie dlatego może nie widać tego spadku transweru przy tym profilu.
    Wykorzystany program do obliczania transweru podczas kopiowania to Copy Handler. Może on nie jest odpowiedni do pomiarów. Znalazłe w sieci że do takich testów wykorzystywany jst program NetCPS ale on jest pod dosa więc WIFI nie bardzo, nie wiem jak oni z tego korzystają.
    Może wiecie jak go uruchomić, albo macie jakieś inne propozycje odnośnie programu. Amoże przeprowadzony test prze ze mnie jest wiarygodny i inie musze już wnikać.Systemy operacyjne to Windowsy XP.
    Proszę o odpowiedź lub linki do poczytania.Hej!

0