Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis 98 1,6, jak wymienic sterownik centralnego?

Morton85 18 Sty 2009 20:11 2612 3
  • #1 18 Sty 2009 20:11
    Morton85
    Poziom 2  

Witam was. Jestem użytkownikiem toyoty avensis 98 1,6 benzyna i od jakiegos czasu nie mam w niej zamka centralnego. Zagladalem pod kolumne kierownicy i wiem ktory przekaznik jest od kierunkow a ktory od centralnego i wiem ze jest cos nie tak z calym mechanizmem do ktorego jest polaczony przekaznik od zamka centralnego chce go wymienic bo wiem ze sa z nimi problemy. Jak to zrobic?

0 3
  • #2 18 Sty 2009 21:07
    autoel
    Poziom 25  

Cytat:
    wiem ze jest cos nie tak z calym mechanizmem do ktorego jest polaczony przekaznik od zamka

Zdecyduj co masz uszkodzone, sterownik czy "mechanizm" bo nie bardzo wiadomo z tej chaotycznej wypowiedzi, a co do pytania jak to wymienić, to po prostu zidentyfikować kabelki i podłożyć nowy sterownik np. uniwersalny powinien podejść, oczywiście odpowiednio podłączony, wymagane minimum wiedzy, nie da się wszystkiego od podstaw nauczyć na forum.

0
  • #3 24 Sty 2009 00:39
    Morton85
    Poziom 2  

hmm no tez nie jestem zadowolony ze sformułowania tego pytania wiec powiem tak : podczas jazdy bardzo czesto tak po prostu zaczyna cos cykac-podobny jest to dźwięk do tego jak jest wlaczony kierunkowskaz tylko troche szybciej. Czasami samo przestaje a czasami wystarczy, że włącze i odrazu wyłącze kierunkowskaz i na jakis czas przestaje, wiem też że żaden kierunkowskaz w tym momenczie nie mruga. Zaglądałem pod kierownice i wiem, że ten cykający dźwięk wydaje mala czarna kostka (no to pewnie przekaźnik sie nazywa) wiec wyczepilem ja i zamienilem na identyczną bo sa jeszcze dwie takie same obok- to nic nie pomaga. Jestem więc skłonny myslec, że problem jest z całym elelmentem do kórego wpina sie dane kostki(przekaźniki) Brat ma taka samą toyote wiec mam pomysł podmienic ten element, żeby sprawdzic czy mam racje. Aha i nie chodzi tu o to, że sobie tam cos cyka tylko o ten centralny zamek że nie dziala. Nie wiem czy teraz zamące ale dodam, że ten zam dziek pojawia sie kiedy lampka w samochodzie ustawiona jest na "door" czyli, że powinna wlączac sie gdy drzwi sa otwarte tyle tylko, że zamiast sie wlączac zaczyna cykac. Ustawione wiec swiatelko mam na "off" żeby nie cykało kiedy otwieram drzwi. Pytanie wiec czy element do którego wpina sie te czrne kostki(przekazniki) może byc powodem tego co sie dzieje u mnie w samochodzie?

0