Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer aktywny samorobny, a kupiony

Lentin 18 Jan 2009 20:42 2119 11
    Lentin
    Level 11  
    Witam.
    Zwracam się z pytaniem który subwoofer aktywny lepiej zagra.
    Zrobiony samemu czy kupiony gotowy w sklepie???
    Słuchając subwooferów w model1 lub media expert czy też innych takich sklepach słyszałem bardzo przyjemny bas i jestem ciekawy czy uzyskam taki sam jeśli zrobie sobie samemu subwoofer aktywny???
    Słuchając ich w sklepie czy to na piosenkach czy na filmach zdziwiło mnie jak nawet taki sobie subwoofer firmy koda z głośnikiem o średnicy 20cm potrafi zagrać (wytworzyć takie efekty). Było to czyste brzmienie. Bas roznosił się po całym sklepie.
    Było to odczuwalne ale nie miało właśnie tej mocy którą chciałbym uzyskać.
    Proszę o opinie czy da się osiągnąc takie efekty w takim zrobionym samemu???
  • Helpful post
    fuutro
    Level 43  
    Samemu można wiele (a nawet więcej) osiągnąć. Ale nakład, doświadczenie i warunki pracy są niesamowicie przydatne.
    erni83
    Level 14  
    Jeśli posiadasz doświadczenie polecam wykonanie samemu :D
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    erni83 wrote:
    Jeśli posiadasz doświadczenie polecam wykonanie samemu :D

A doświadczenie kupuje się w sklepie, czy nabywa się robiąc własne konstrukcje? :idea:
    Zrobić własny subwoofer? Chcesz wykonać własny wzmacniacz, z aktywną filtracją, zmianą fazy, opóźnionym załączeniem? Do tego zaprojektować i pomierzyć obudowę? Czy chcesz skopiować jakąś wykonaną wcześniej konstrukcję (na początek takie rozwiązanie bym polecił)? Powiedz jaki posiadasz sprzęt, pomieszczenie i jaką kwotę chcesz przeznaczyć?
    Lentin
    Level 11  
    No mam malutki pokoik bo to tylko 4x2m co się równa 8m², ale mam dużą szafę wbudowaną co po jej odjęciu wychodzi, 3,4x2m co się równa malutkie 6,8m². I w tej sytuacji myślałem nad głośnikiem Lanzar max 12.
    Mam go w samochodzie i jestem z niego zadowolony.
    Wiem, że nie polecacie go do domu, ale może się sprawdzi w takim małym pomieszczeniu do niego myślałem ten wzmacniacz:
    http://www.subwooferyaktywne.sklepy24h.pl/ind...&produkt_szukaj=&szukaj=&radio_szukaj=w_nazwa
    I teraz czy znajdę coś tańszego o podobnej mocy???(myślę tu o wzmacniaczu). Chciałbym Lanzar max 12 lub jakikolwiek lanzar max pro...
    Dzięki za odpowiedzi.

Dodano po 6 [minuty]:

Acha i czy z tego zestawu osiągnę żądany efekt??
  • Helpful post
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Lentin wrote:
    No mam malutki pokoik bo to tylko 4x2m co się równa 8m²...

Kolego, do tak małego pomieszczenia lepiej zainwestować w "dobre" monitory dwu drożne.
    Ścibioor 29
    Level 17  
    Witam.
    Ja do tak małego pokoju również bym polecił coś dwu-drożnego. Kolega ma podobny pokoik i ma dwie kolumny własnej konstrukcji na Tonsilach i jest bardzo zadowolony.
    Ja mam w małym pokoju Altony 110 i sie strasznie ,,duszą" :( Myslałem, że im wieksze tym lepsze ale jednak nie.
    Lentin
    Level 11  
    Czyli nie mam wcale robić subwoofera???
    Ja uwielbiam ten dźwięk, a z takich głośników nie "wyciągne" takiego efektu jak chociaż na małym subwooferze.
    I jestem raczej nastawiony na ten subwoofer.
    A odpowiedzcie mi na pytanie czy ten wzmacniacz podany wyżej będzie dobry do lanzara???

Dodano po 4 [minuty]:

A nawet jeśli bym chciał kolumny to nie mam ich gdzie postawić bo miejsce mam tylko za moimi plecami i nie jestem w stanie ustawić nigdzie indziej drugiej...
    Myślałem o subwooferze i dwóch małych kolumienkach na ścianę (z średnio tonowego i wysoko tonowego w jednej obudowie)
    Lentin
    Level 11  
    Proszę o odpowiedź w sprawie czy ten zestaw będzie dobry???
    Lanzar Max 12 + ten wzmacniacz co podałem wyżej...
    Lentin
    Level 11  
    A mam jeszcze pytanie co do dźwięku z subwoofera aktywnego.
    np. w nagraniu Lil Wayne- Lollipop jest pewien bas w sekundach 0:16, 0:29, 0:42. 0:55 itd. I teraz ja mam w domu zwykłe kolumny (samorobne) podłączone pod wzmacniacz, a kuzyn ma wieże z oryginalnymi głośnikami do niej i u mnie bardzo mocno słychać ten rodzaj basu (wyżej podany czas i nagranie), a u niego wcale go nie słychać... ( dodam, że on nie ma jakiejś tam byle wieży bo ona ma ok 2x80 wat RMS)
    Czym to jest spowodowane??? Zarówno on i jak i ja puszczamy muzykę z komputera...
    I jak to jest w sprawie subwoofera aktywnego??? Czy usłyszę ten rodzaj basu????
    Dodam że w samochodzie na tubie (lanzar max 12+ carpower hpb-1502) także go słychać.
    Myśle, że to zależy od wzmacniacza czy tak???

Dodano po 2 [minuty]:

Aaaa... i u kolegi na kinie domowym też go nie słychać wcale
    Pablo1964
    Moderator
    Lentin wrote:
    Proszę o odpowiedź w sprawie czy ten zestaw będzie dobry???
    Lanzar Max 12 + ten wzmacniacz co podałem wyżej...

Na pewno nie. Koledzy wytłumaczyli to już wyżej.
    Lentin
    Level 11  
    Lentin wrote:
    A mam jeszcze pytanie co do dźwięku z subwoofera aktywnego.
    np. w nagraniu Lil Wayne- Lollipop jest pewien bas w sekundach 0:16, 0:29, 0:42. 0:55 itd. I teraz ja mam w domu zwykłe kolumny (samorobne) podłączone pod wzmacniacz, a kuzyn ma wieże z oryginalnymi głośnikami do niej i u mnie bardzo mocno słychać ten rodzaj basu (wyżej podany czas i nagranie), a u niego wcale go nie słychać... ( dodam, że on nie ma jakiejś tam byle wieży bo ona ma ok 2x80 wat RMS)
    Czym to jest spowodowane??? Zarówno on i jak i ja puszczamy muzykę z komputera...
    I jak to jest w sprawie subwoofera aktywnego??? Czy usłyszę ten rodzaj basu????
    Dodam że w samochodzie na tubie (lanzar max 12+ carpower hpb-1502) także go słychać.
    Myśle, że to zależy od wzmacniacza czy tak???

Dodano po 2 [minuty]:

Aaaa... i u kolegi na kinie domowym też go nie słychać wcale

A jakaś odpowiedź na to pytanie???
    Bo nie wiem czy się brać w ogóle za budowę jakiego kolwiek subwoofera aktywnego...:?: