Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka ! Co zrobić by przyjęli gwarancję ?

Coollfon 18 Sty 2009 21:02 1739 10
  • #1 18 Sty 2009 21:02
    Coollfon
    Poziom 16  

Witam.
    Dostałem ostatnio w ręce SE K750i kolegi który prosił mnie żebym mu zmienił obudowę na W800i. No i zmieniłem lecz nie działały klawisze i kazał mi powrócić do starej. Więc tak zrobiłem...
    No i wszystko ładnie pięknie, klawiatura działa ale po jakimś czasie zaczął się psuć wyświetlacz tzn. po zablokowaniu klawiatury po jakimś czasie na wyświetlaczu pojawiały się paski a wyświetlacz miał ciemne tło. Wtedy wystarczyło wyciągnąć baterię i było OK ale teraz dzieje się tak za każdym razem i od jakiegoś czasu już tylko pojawia się biały wyświetlacz i nic więcej ! Na każdym innym wyświetlaczu jest to samo ! Przed zmianą obudowy było OK ! Co to może być ????? Ja podejrzewam szczepkę na płycie. Jak myślicie ???
    Ale mojemu koledze przypomniało się że ma jeszcze gwarancje w Orange na ten telefon ! Tylko że jest problem... Telefon był rozkręcany i nie wiem jak z gwarancją... Raczej jej nie uznają... Poza tym telefon był zalany ale działał do czasu rozkręcania !

Ale wpadłem na pomysł aby zjechać gwiazdki na Torx-ie żeby nie mogli go rozkręcić i zobaczyć tego że był rozkręcany i to że był zalany !
    Co mogę zrobić ? Macie jakieś pomysły ?

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję !

P.S Po sflashowaniu zachowuje się tak samo !

• #2 18 Sty 2009 21:06
    Full Gsm
    Poziom 22  

hehe nie kombinuj nie uznaja jeszcze cie obciaza kosztami ... :).
    Daj do serwisu wyczszcza zobacza co polamales i moze ejszcze cos z tgo bedzie .. :).

• #3 18 Sty 2009 21:10
    Coollfon
    Poziom 16  

Telefon siedzi w serwisie do Wtorku ale z tego co mówili to są marne szanse !
    Ma ktoś jeszcze jakieś propozycję ?
    Podpowiedzcie coś :)

• #4 18 Sty 2009 21:11
    Tomek331
    Poziom 26  

Jak zjedziesz gwiazdki to tym bardziej będzie lipa z gwarancją, gdyż oni uznają, że ktoś już grzebał w nim, lub próbował i uszkodzenie powstało z winy użytkownika.

• #5 18 Sty 2009 21:11
    toon
    Poziom 28  

psuc sruby zeby nie odkręcili, takiego czegos jeszcze nie słyszałem,jak długo naprawiam telefony,tym bardziej gwarancji ci nie uznają bo były ruszane śruby,a juz o zalaniu nie mówię

• #6 18 Sty 2009 21:13
    Coollfon
    Poziom 16  

No dobra wiem...
    Tylko co mam zrobić ???
    Wie ktoś co może być uszkodzone ?!

• #7 18 Sty 2009 21:27
    Full Gsm
    Poziom 22  

po zalaniu wszystko po przekładaniu obudowy jeszcze więcej ... :).
    Trzeba mieć w reku i dobrze prześwietlić żeby coś powiedzieć, nikt jasnowidzem nie jest.

• #8 18 Sty 2009 21:35
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Coollfon napisał:

Ale wpadłem na pomysł aby zjechać gwiazdki na Torx-ie żeby nie mogli go rozkręcić i zobaczyć tego że był rozkręcany i to że był zalany !
    Co mogę zrobić ?

Jak tak zrobisz to odrazu ci anuluja gwarancje najlepiej wyczyscic go tak zeby nie bylo sladow zalania i wyslac na gwarancje.

• #9 18 Sty 2009 21:49
    kortyleski
    Poziom 40  

Co należy zrobić? Odkupić telefon koledze a samemu zająć się tym co się umie a nie cwaniakować jak za swoją głupotę i nieporadność kogoś na kasę naciągnąć

• #10 19 Sty 2009 09:38
    Fokus35
    Poziom 15  

Zapewne cos sie stalo z ukladem zasilania.Byc moze przy skladaniu obudowy za mocno przegiełes płyte główną .Tak czy siak lepiej juz jej nie poprawiaj bo juz i tak sporo zrobiłes? tylko daj do dobrego serwisu i w kwocie 60zl powinni ci to naprawic i oddasz koledze sprawnego tela.I w ten sposób wyjdziesz z twarzą
    A to z w obudowie od 810 nie chodzil ci joy zapewne bylo to winą ze milaes go za wysoko podniesionego i sie blokował.W takich przypadkach trzeba troche zrobic mu miejsca poprzez powiekszenie otworu dla niego i byloby ok-powodzenia na przyszlosc

• #11 19 Sty 2009 15:22
    Coollfon
    Poziom 16  

Robiłem bardzo wiele takich fonów i jak zawsze starałem się to robić delikatnie !
    Z tego co widzę to on w ogóle gubi prąd!
    Poza tym nie mogę przylutować innej szczepki bo tam jest za mało miejsca a nie mam takiej lutownicy !
    A najgorsze jest to że nikt w serwisie nie chce się tego podjąć !

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME