Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2.0 8v kilka problemów

18 Sty 2009 21:32 17305 14
  • Poziom 22  
    Witam kolegów!
    Stałem się szczęśliwym posiadaczem Laguny 2.0 8v z 95r. Jednak mam kilka drobnych problemów i pytań co do tego samochodu a konkretnie:
    1. Drążek zmiany biegów jest bardzo luźny, biegi wchodzą lekko jednak nawet jak jest wbity jakiś bieg to dźwignia lata jak na luzie.
    2. Pedał sprzęgła jest dosyć twardy (przynajmniej tak mi się wydaje w porównaniu do innych aut), przy ruszeniu bardzo łatwo zgasić samochód, puszczając sprzęgło mam uczucie tak jakby zostawało w pewnym momencie i dopiero jak noga bardziej zwolni pedał to samochód rusza aż szarpiąc. Da się jeździć ale trzeba dość uważnie ruszać na pólsprzęgle.
    3. Jest bardzo delikatny wyciek przy wybieraku skrzyni. Można to usunąć??
    4. Gdzie jest termostat w tym silniku??
    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Dzięki kolego za pomoc. Co do wybieraka to podobno można wymienić niedużym kosztem tulejki wybieraka i to pomaga przy luzie. Linka sprzęgła chodzi dobrze, więc raczej to będzie wina sprzęgła ale póki co Lala śmiga :-)
    Mam jeszcze takie pytania tzn ile wchodzi do lali płynu hamulcowego i jaki typ jest zalecany?? Chce od razu wymienić płyn chłodniczy, myślałem nad przepłukaniem od razu układu jakimś środkiem do czyszczenia układów chłodniczych ale słyszałem różne opinie na ich temat.
    Zastanawiam się jeszcze nad podmianą aku, mam praktycznie nową Centre Future 50Ah z poprzedniego samochodu ale nie wiem czy będzie dawał rade w Lagunie, teraz założony jest jakiś Noname pod względem rozmiarów na pewno większy. Jak myślicie lepiej wstawić centre czy zostawić tego?? Noname pali bez problemów ale na centre mam jeszcze 2,5roku gwarancji a szkoda mi go sprzedawać za grosze.
    Pozdro
  • Poziom 22  
    Z aku chodzi mi czy 50ah nie będzie mało jak na silnik 2.0 z klimą. Wiem wiem z akumulatorami to loteria czasem można jeździć latami a czasem i po 2-3 latach trzeba się szykować na nowy...
    Z tym wybierakiem to jest to czasem kłopotliwe bo można czasem zamiast 1 wrzucić wsteczny :-) raz prawie ruszając ze świateł nie pojechałem sobie do tyłu na inny samochód
  • Poziom 19  
    Witam.
    Co do latania dźwigni zmiany biegów to sprawdziłbym, czy nie pękła sprężyna stabilizująca.
    Trzeba zdemontować układ wydechowy na odcinku od katalizatora do tłumika środkowego, poczym trzeba odkręcić osłony znajdujące się nad tym odcinkiem, gdy odkręcisz te osłony zobaczysz mechanizm od drążka biegów i tam przy pręcie idącym do skrzyni biegów powinna być sprężyna trzymająca sie z jednej strony tego pręta a z drugiej strony do ściany wnęki jest tam wyraźne miejsce. Bardzo często tej sprężyny już nie ma albo jest pęknięta.
    Laguna 2.0 8v kilka problemów
  • Poziom 11  
    Witam

Mam taki problem ze nie wchodzi mi 1 musze pare razy wcisnac sprzeglo zeby dopiero wrzucic go, czasem wejdzie (na chama)i czuc na drazku jak by go cos zapieralo nie raz elegancko bez oporu wejdzie nie raz musze przegazowke zrobic bo z sprzegla 2 poziomowego robi sie 1 jak w STARZE i dopiero bieg, czasem nie moge zredukowac do 2 bo tez cos blokuje czasem nie moge wrzucic 3 lub wrzuce ze zgrzytem. Sprzeglo wcisniete do podlogi.

:arrow:Pls o pomoc.
  • Poziom 22  
    Ja bym zaczął od kontroli poziomu oleju w skrzyni i ewentualnie jego wymiany. Jak nie to sprawdziłbym stan linki sprzęgła i samego sprzęgła bo może już kończy swój żywot.
  • Poziom 11  
    dolalem litr oleju ale problem nie ustapil. jeden mechanik mowi ze speglo i docisk inny ze tulejki jakies i nie wiem co zrobic. a nie chce sie w koszty pchac.
  • Poziom 11  
    ale na zimnym silniku chodzi wszystko elegancko.

skrzynia jak by walnela to na zimnym ani na cieplym by nie wchodzily biegi a tu wchodza.podczas jazdy tez tylko raz wejda a 2 razy nie "loteria"

dopiero gdy temperatury zlapie to tak jak by nie wysprzeglalo biegu czyli nie rozdzielalo przekladni. narazie mechanik powiedzial ze sprzeglo zrobi i zajrzy do skrzyni zobaczymy co dalej.
  • Poziom 11  
    wymienione komplet sprzegła zimerig tylni silnika laczeniowy z walem i linka pedała koszt laczny 740 zl

Biegi chodza jak trzeba teraz ;p 1 paluszkiem steruja sie