Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem

gogler 11 Kwi 2009 12:21 147279 43
    kaczmarj
    Poziom 23  
    Net-COM norweski bez problemu. ;-)
    mateuszsta20
    Poziom 2  
    Panowie ja mam nastepujacy problem, posiadam e220 w Vodoafone NL, ale nie moge w ten sposob podany wyzej sciagnac simlocka.

W pliku *.bin nie moge znalesc ciagu liczb, co na to poradzic?
    pgoral
    Poziom 26  
    szukaj jakichkolwiek ciągów liczb ascii o niabanalnej budowie (np. 00000000 lub 123456..) i minimum 6 cyfrach. Spisz je wszystkie i jeżeli ich nie za dużo to je wypróbuj.
    mateuszsta20
    Poziom 2  
    No i lipa zablokowany ... nie mogę wprowadzię juz żadnego kodu ... bylo 6 kombinacji na po 8 cyfr. Ale nie zadziałały. Jakies sugestie?
    pgoral
    Poziom 26  
    aż 6 kombinacji znalazłeś sensownie wyglądających?
    niuniek24w
    Poziom 12  
    mMoże ktoś mi pomorze. W moim przypadku podczas aktualizacji firmware wyskoczył komunikat że nie można zaktualizować i od tej pory komp w ogóle nie widzi modemu. Próbowałem już wszystkiego i nadal nic. Proszę o pomoc
    mateuszsta20
    Poziom 2  
    pgoral napisał:
    aż 6 kombinacji znalazłeś sensownie wyglądających?

tak 6 kombinacji ... grubo ponizej znalezionego 53 64 2c 00.

macie jakies pomysly jak to ugrysc?

niuniek24w napisał:
    mMoże ktoś mi pomorze. W moim przypadku podczas aktualizacji firmware wyskoczył komunikat że nie można zaktualizować i od tej pory komp w ogóle nie widzi modemu. Próbowałem już wszystkiego i nadal nic. Proszę o pomoc

A co do Twojego problemu to mialem ten sam problem, u mnie tez nie widzial modemu, ale po zainstalowaniu tego software co znajduje sie na modemie, komp zaczal go widziec... Moze to Ci w jakis sposob pomoze
    pgoral
    Poziom 26  
    Ale patrzyłeś na kombinacje nie w hex a w ascii?
    niuniek24w
    Poziom 12  
    A co do Twojego problemu to mialem ten sam problem, u mnie tez nie widzial modemu, ale po zainstalowaniu tego software co znajduje sie na modemie, komp zaczal go widziec... Moze to Ci w jakis sposob pomoze[/quote]

A skąd mam wziąć ten soft? Z płytki którą dostałem od plusa?
    mateuszsta20
    Poziom 2  
    pgoral napisał:
    Ale patrzyłeś na kombinacje nie w hex a w ascii?

Ja tam zbytnio nie orietuje sie w ascii ... moze pomozesz?

niuniek24w napisał:
    A skąd mam wziąć ten soft? Z płytki którą dostałem od plusa?

Sprobuj moze akurat, bo napewno sa tam stery do modemu.
    emilkawa
    Poziom 10  
    a co zrobic zeby program aktualizacyjny wogóle znalazł mi urządzenie ??
    podłączam modem do kompa, xp sam instaluje wszystkie sterowmnieki (nie wywala komunikatu ze cos jest nie tak albo czegos nie znalazł) a updater robi SEARCHING a potem wywala komunikat ze modem was not found. ... w menedzeze urządzen zet nie widze zadnego modemu. co jest ?:?:
    niuniek24w
    Poziom 12  
    Zainstalowałem te stery niestety nadal bez rezultatu. modem nadal nie reaguje, Może macie jakieś propozycje?
    konrdzik
    Poziom 22  
    Troszkie walki i poszlo.Milaem problem z odnalezieniem przez pc modemu.Podlaczylem pod laptopa, klikanalem na run , operacja trwala okolo 10 minut, modem zainstalowany.Nastepnie Postepowalem zgodnie z opisem procedury.Super solucja.
    Stasheq
    Poziom 11  
    U mnie zadziałało jednak różnił się pierwszy krok. Musiałem najpierw zainstalować modem na tych (http://www.nerve.org.za/mdma/huawei_drivers_2038SP09.zip) sterownikach, a później wgrać ten software (http://www.vodafone.de/hilfe-support/technischer-support/97017_106487.html#rights). Software z pierwszego postu robił "update failed" w połowie wgrywania. Mam modem z Play.