Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat: zestaw Yamaha czy Koda?

bp-easy 19 Sty 2009 14:40 2199 4
  • #1 19 Sty 2009 14:40
    bp-easy
    Poziom 9  

Witam Wszystkich!!

Mam problem: zastanawiam się nad kupnem zestawu kina domowego, a dokładniej Yamaha RXV 463 TI z kolumnami Onyx 200 (producent Prism, zestaw bez subwoofera) a drugim zestawem czyli Koda AV600X z kolumnami Koda AV-707 v2 (bez subwoofera). Proszę o opinie na temat tych produktów, najlepiej jakby ktoś słyszał jak gra dany sprzęt. Interesują mnie wszelkie wady i zalety sprzętu. Z chęcią przeczytam również inne propozycje na sprzęt audio w tej kategorii cenowej.

Słucham głównie muzyki i do tego mają się najlepiej nadawać kolumny.

Pozdrawiam, z góry dziękuję :)

0 4
  • #2 19 Sty 2009 16:41
    Dorian Olech
    Poziom 28  

Yamaha. Choć w Twoim wypadku raczej zdecydował bym się na kupno oddzielnie poszczególnych komponentów. Dlaczego- jeśli dużo słuchasz muzyki to częściej wykorzystasz zestaw jako STEREO niż kino domowe. Potrzebujesz dobrych głośników na przód. Tylne nie muszą być duże. Centralnego może nie być . Woofer wedle uznania, przy dobrych głośnikach z przodu nie jest konieczny. Dobry amplituner. DVD obojętnie

0
  • #4 23 Sty 2009 14:09
    RyszardS
    Poziom 10  

Za ok.3400 masz MATANTZ 4003 ze słabszym zestawem głosników. Muzyka emitowana przez tę jednostkę dystansuje i Yamahę i Kodę. Jeśli dorzucisz kolumny KLIPSCH lub Quadral Quintas - wrócisz tu i powiesz dzięki!

0
  • #5 23 Sty 2009 16:36
    bp-easy
    Poziom 9  

Ok, dzięki wszystkim za krótkie porady ale zdecydowałem się na Kodę. Może kiedyś zdam relacje jak to się sprawuje. Pozdrawiam!

0