Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S7 300 i PC Adaptor USB -brak połączenia ze sterown.

sxill 19 Sty 2009 14:56 4011 8
  • #1 19 Sty 2009 14:56
    sxill
    Poziom 15  

Witam!
    Wypozyczylem z uczelni S7 300 du zabawy. Oprogramowanie STEP7 Professional 12/2002, do tego sterowniki do adaptera z 2007. Adapter jest na USB, sterwoniki sie zainstalowaly, system wykrywa go bez problemu. Palą się na nim wszystkie diody (POWER, MPI, USB). W instrukcji pisze zeby ustawic na auto w Set PG/PC Interface, ale gdy wlacze Properties i zrobie skanowanie to od razu wyskakuje komunikat ze jest problem z instalacja adaptera lub kabla. Probowalem roznych ustawien recznych (zaruwno MPI jak i Profibus) ale nigdy lampka MPI na adapterze nawet nie zamrugala.
    STEP7 tez nie widzi lacznosci.
    Pomozcie bo mecze sie z tym juz ktorys dzien. Mam windows srver 2008 (jak Vista), zarowno sterowniki do kabla jak i STEP7 wg strony Siemensa dzialaja pod Vista.
    Czego jeszcze probowac?
    Pozdrawiam

0 8
  • Metal Work Pneumatic
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 19 Sty 2009 19:10
    sxill
    Poziom 15  

Zainstalowalem najnowszego STEP7 5.4 (2006) i jest dokladnie to samo.
    W STEP7 dostaje komunikat, ze nie mozna nawiazac polaczenia ze sterownikiem (oczywiscie w HW wszystko ustawione).
    Po probie polaczenia w STEP7 w Set PG/PC Interface w Properties wyskakuje komunikat, ze nie moge nic edytkowac bo przesylanie jest w toku. Nigdy lampka MPI na adaptorze USB nie zamigala, caly czas sie swieci. Komputer wykrywa bez problemu adaptor.
    Czego probowac? Probowalem juz kilku wersji STEP7 i w kazdej to samo.
    Pozdrawiam

0
  • #4 20 Sty 2009 07:14
    arwit
    Poziom 27  

Nie mam doświadczenia z USB bo używam kart CP ale spróbuj może w Set PG/PC odinstalować (na dole add/remove) i ponownie zainstalować twoją kartę. Ogólnie jeśli w Set PG/PC nie będziesz miła komunikatu że wszystko w porządku to do stepa nie masz co wchodzić bo i tak się nie połączysz

0
  • #5 20 Sty 2009 20:11
    sxill
    Poziom 15  

Wymienilem adapter na inny (takze siemensa) i jest to samo. Laptop wykrywa adapter, wszystkie diody swieca i nic sie nie dzieje.

0
  • #7 22 Sty 2009 08:44
    *paweł*

Specjalista Automatyk

Ja miałem podobny problem, okazało się że leżał po stronie karty PCIMCIA/COM.Wyjąłem kartę i śmiga.Żeby było zabawnie tą kartę kupiłem żeby obsługiwać S5 i później S7 na starym przewodzie.Popracowałem na nim i zmieniłem na nowy przewód. Zobacz w w ustawieniach Menadżera Urządzeń.W Set PG/PC /PC adapter (MPI)ustawiasz USB.Możesz też zjechać z prędkością transmisji i sprawdź adres stacji(u mnie 31).

0
  • #8 24 Sty 2009 00:07
    sxill
    Poziom 15  

No niestety probowalem wszystkich ustawien i nic. W momencie klikniecia skanowaniai w przeszukiwaniu sieci (w Set PG/PC ustawionym na auto) od razu wyskakuje komunikat abym sprawdzil interfejs lub siec. Nie ma nawet pol sekundy opoznienia na skanowanie. Opcje reczne tez oczywiscie wyprobowalem wszystkie (zarowno MPI jak Profibus). Zero komunikacji. Wymienilem nawet adapter na inny egzemplarz (takze siemensa) i to samo.

OK, udalo mi sie polaczyc na komputerze z windowsem XP.

0
  • #9 09 Mar 2011 19:17
    mijo3
    Poziom 9  

Czy posiada ktoś sterowniki do orginalnego adaptera USB? Byłbym bardzo wdzięczny

0
  Szukaj w 5mln produktów