Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio Moov 200 - problem z połączeniem USB

sushiko 19 Sty 2009 15:26 17513 15
  • #1 19 Sty 2009 15:26
    sushiko
    Poziom 9  

Witam!!

Widziałem już masę postów na ten temat ale żadne nie pozwoliło na rozwiązanie mojego problemu. Otóż moje Mio Moov 200pl ładuje pliki Mio Explore i nawigacja działa bez zarzutu. Łapie sygnał GPS i w ogóle. Jednak wgrywana została na nią Automapa i w pliku PATH.XML została zmieniona ścieżka z <file>AppStartupSec.exe</file> :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
    - <paths>
    - <filegroup>
    <name>appstartupsec</name>
    <basepath>\Program Files\MioMap</basepath>
    - <files>
    <file>Mio.exe</file>
    </files>
    </filegroup>
    </paths>

Po tym zabiegu moje Mio Moov 200 nie łączy się z komputerem. Wyłączyć ją można tylko poprzez przestawienia przełącznika na RESET
    Komputer wydaje dzwięk znajdowania urządzenia ale potem wyskakuje NIE ROZPOZNAJE URZĄDZENIE USB i koniec!!
    Rozładowanie urządzenia do końca dalej nic nie daje!!
    MOŻE KTOŚ MA JAKIEŚ SUGESTIĘ!! Z GÓRY DZIĘKUJE

0 15
  • #2 19 Sty 2009 15:39
    plum
    Poziom 15  

Nie kombinuj z 9 nogą możesz przełączyć w taki stan że zostanie tylko jako czytnik kart.

0
  • #3 21 Sty 2009 00:36
    rybak02
    Poziom 10  

Witam.
    Zrobiłem podobnie jak ty "sushiko" i zmieniłem plik path.
    Próbowałem po tej zmianie wszystkich metod jakie znalazłem w necie (rozładowanie baterii, pliki z karty SD) ale nic nie pomogło.
    Może masz jakiś inne rozwiązanie problemu.
    Aktualnie w Mio 200 startuje od razu automapa.
    Wyłączenie jej powoduje zawieszenie mio.

0
  • #4 21 Sty 2009 20:37
    uho
    Poziom 2  

witam

mam ten sam problem.
    prosze o wskazowki zwiazane z 9 pinem.

pozdrawiam

0
  • #5 21 Sty 2009 22:38
    itproject1
    Poziom 2  

Daj zrzut ekeranu co się dzieje w rejestrze urządzenie w gałęzi SYSTEM-.LOCAL_MACHINE - > INIT

0
  • #6 22 Sty 2009 02:13
    plum
    Poziom 15  

itproject od kiedy w mio200 można edytować rejestr i to jeszcze na "uwalonym"urządzeniu?

0
  • #7 22 Sty 2009 02:21
    sushiko
    Poziom 9  

Już wszystko działa ;-) Na starterze SD w pliku auto.mscr wykasowałem ścieżki kill procesu Mio.exe a także zapytania czy odblokować nawigację. Teraz po włożeniu SD do czytnika automatycznie odblokowywuje nawigację, wtedy śmiało można wyciągnąć kartę pamięci, wgrać na nią backup oryginalnych plików Mio, włożyć do czytnika SD i za pomocą FileManagera skopiować backup do katalogu My Flash Device, wyciągnąć kartę SD i reset! i już oryginalne Mio znów na nogach. Dołączam kod pliku auto.mscr który znajduje się w katalogu Cobia_300_32

###################
    # www.my-navia.pl by maxpl # Modify by sushiko
    ###################

Regedit = "\Storage Card\Windows\Pliki\Regedit.exe"

#Zwieksza pamiec do 3 MB
    #~~~~~~~~~~~~~~~~
    Run("\Storage Card\Windows\Pliki\mem.exe", TotalDiskSpace+3000)

#Kopiuje Explorer.exe i rejestr do katalogu Windows.
    #~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    XCopy("\Storage Card\Windows\Pliki\Explorer.exe", "\Windows\",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Pliki\Start.reg", "\Windows\",FALSE )

#Tworzy katalogi w My Flash Disk\Windows .
    MkDir("My Flash Disk\Windows")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Programs")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Programs\Gry")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Programs\Nawigacja")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Pliki")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Pliki\CECMD")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Pliki\Backlight")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Pliki\DLL")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\Desktop")
    MkDir("My Flash Disk\Windows\StartUp")

#Kopiuje pliki do katalogow w My Flash Disk\Windows .
    XCopy("\Storage Card\Windows\Desktop\*.*", "My Flash Disk\Windows\Desktop",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Programs\*.*", "My Flash Disk\Windows\Programs",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Programs\Gry\*.*", "My Flash Disk\Windows\Programs\Gry",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Programs\Nawigacja\*.*", "My Flash Disk\Windows\Programs\Nawigacja",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Pliki\*.*", "My Flash Disk\Windows\Pliki",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Pliki\CECMD\*.*", "My Flash Disk\Windows\Pliki\CECMD",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Pliki\Backlight\*.*", "My Flash Disk\Windows\Pliki\Backlight",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\Pliki\DLL\*.*", "My Flash Disk\Windows\Pliki\DLL",FALSE )
    XCopy("\Storage Card\Windows\StartUp\*.*", "My Flash Disk\Windows\StartUp",FALSE )

#Kasuje 2 ikonki z pulpitu.
    #~~~~~~~~~~~~~~~~
    RegDeleteKey( "HKLM", "Explorer\Desktop", FALSE, TRUE )

#Wpis do rejestru.
    #~~~~~~~~~~~

Run(Regedit, "-s " & "\Windows\Start.reg")
    Message(" MILEGO UZYTKOWANIA .................................... ################## www.my-navia.pl ## ## by maxpl ## ################", " www.my-navia.pl ")

#Restart.
    #~~~~~~
    Reset

Case(No)

#Wiadomosc wyboru.
    #~~~~~~~~~~~~
    Message(" DO ZOBACZENIA .................................... ################## www.my-navia.pl ## ## by maxpl ## ################", " www.my-navia.pl ")
    Exit

1
  • #8 22 Sty 2009 09:18
    rybak02
    Poziom 10  

Witam.
    A co zostanie w mio po wykasowaniu flasha?
    Czy zostanie sam system?

0
  • #9 22 Sty 2009 10:04
    plum
    Poziom 15  

Ta wince zostaje ale dalej nie ma połączenia z komputerem gdyż program do obsługi USB jest w "nakładce"którą zrobiło Mio .Susiho oki to odblokowanie działa ale co w sytuacji takiej:

http://s1.zapodaj.net/8670816.jpg.html

Zostaje serwis.Zabieg z kartą SD jest dobry jak jeszcze np.po wgraniu programu do navigacji urządzenie działa.A to co na focie to zabiegi przy 9 nodze(nie moje mam w serwisie kilka takich są do uratowania) urządzenie działa jako czytnik kart.

0
  • #10 04 Lut 2009 12:01
    interlekutor
    Poziom 1  

mam do was prosbe mam zmienione wpisy w PATH.XML i chcialbym zebyscie dali linka do zmodyfikowanych plikow auto.mscr zeby wgrac na karte i zeby ruszylo

0
  • #11 04 Lut 2009 12:52
    plum
    Poziom 15  

Jeżeli komp nie widzi Miodevice to taka zmiana nic nie da.

0
  • #12 25 Lut 2009 11:09
    magmac2
    Poziom 2  

witajcie ja niedawno kupiłem sobie mio moov 200 i zrobilem takze zmiany w tym piku PATHS. Automapa chodzi bez zarzutu ale niestety tak jak innym nie działa mi polaczenie z kompterem przez usb po rozladowaniu navi niby komputer cs tam chce znalezc ale ie moze. Gdy wkladam kabel usb do komputera slychac dzwiek a gdy go wyjmuje na chwile widac komputerki i symbol usb w navi lecz po chwili znowu wlacza sie automapa. Prosze o pomoc jezeli ktos znalazl na to sposob. Z gory dziekuje

0
  • #13 25 Lut 2009 14:12
    marek216

Poziom 43  

Jesteś kolejnym, którego czeka serwis i samodzielnie pozbawiłeś się prawa do gwarancji.

0
  • #14 25 Lut 2009 22:01
    magmac2
    Poziom 2  

Trzeba miec jeszcze nadzieje ze cos sie da z tym cos zrobic. No coz trudno mam chociaz automape 5.05 lepsze to niz nic.

0
  • #15 15 Mar 2009 20:51
    milakowie
    Poziom 16  

Witam

Mam podobny problem z ta mapa po podlaczeniu do komputer KOMPUTER ROZPOZNAJE POLACZENIE USB pojawiaja mi sie pliki z danymi i plikami automapy ale w przypadku np: aktualizacji automapy pojawia sie komunikat no device path mio .

0
  • #16 06 Sty 2011 20:18
    zgubior
    Poziom 9  

Ja zrobiłem dziś podobny błąd z Mio moov M400. Zmieniłem wpis w Paths.xml tak że przy autostarcie włączała się automapa i oczywiście komputer nie widział już urządzenia przez USB. W dodatku Mio moov M400 nie ma obsługi kart SD więc wszystko znajdowało się w pamięci ROM.
    Sytuacja była taka że miałem zero dostępu do urządzenia i klapa maksymalna. Naczytałem się trochę ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Na szczęście nieco po omacku ale UDAŁO SIĘ NAPRAWIĆ bez ingerencji serwisu i lutownicy.

Co zrobiłem:
    - Rozładowałem na maxa i potem jeszcze bardziej włączając kilkakrotnie
    - Włączyłem urządzenie z pozycji reset i dopiero potem włożyłem kabel USB. Zanim wczytała się automapa przełączyłem jeszcze na OFF i ON. Automapa oczywiście się wczytała ale jakimś cudem mój Windows 7 wykrył autostart połączenia USB.
    - edytowałem plik Paths.xml i wszystko działa jak trzeba

(Dla ścisłości dodam że miałem włączony w międzyczasie MioMore Desktop ale wątpię żeby to miało jakieś znaczenie)

Mam nadzieję że mój przypadek komuś pomoże.

1