Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - 2 routery łączące się bezprzewodowo-dostęp do neta

19 Sty 2009 17:45 1023 2
  • Poziom 2  
    Witam szanownych forumowiczów!

Mam złożony problem (dla mnie) i bardzo liczę na pomoc. Otóż... mam internet od osiedlowego dostawcy, ze stałym IP. Do tej pory łączyłem się przewodowo, bezpośrednio do komputera. Kupiłem synowi (i trochę mnie ;)) konsolę XBOX 360. Ponieważ stoi w innym pokoju niż jest podciągnięty kabel z internetem, na innym forum znalazłem rozwiązanie, że jest możliwość rozdzielenia sygnału poprzez dwa routery. Niestety rozwiązanie to nijak nie może u mnie dojść do skutku. Chodzi o to:
    Kabelek z internetem podpiąłem do routera TP-LINK WR340G z niego uzyskuję sygnał który przesyłam bezprzewodowo do laptopa. Tak by zostało, ale ponieważ nie mogę się połączyć z DC++ (poprzez ten router - nie wiem jak skonfigurować go) podpinam czasem kabelek bezpośrednio do laptopa i wszystko chodzi ok. Ale nie w tym problem.

Kupiłem jednocześnie drugi router TP-LINK WR543G, który posiada funkcję klienta. Stoi on w innym pokoju i jest podpięty przewodem (z wyjścia LAN, nie WAN)do konsoli. I tutaj zaczynają się schody. Internet nie działa po stronie konsoli... Nie wiem tylko z jakiego powodu...czy jest to problem ustawień routera (prawdopodobnie) czy inny.
    U mojego providera mam odblokowane adresy MAC : laptopa, konsoli i routera TP-LINK WR340G. Kiedy podepnę kabelek z tego routera do konsoli (wyjściem LAN) internet działa i na niej i bezprzewodowo w laptopie.
    W WR543G ustawiam tryb "klient". Oprócz tego kombinowałem z różnymi ustawieniami, ale widocznie nie tak jak trzeba. Nie wiem czy WR340 "widzi " w ogóle "swojego klienta" - jak to sprawdzić i jakie ustawienia wprowadzić w obydwu routerach...?
    Baaardzo proszę o pomoc...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na drugim routerze trzeba ustawić IP z innej podklas na porcie LAN np. 192.168.2.1

Co do programu P2P trzeba przekierować port ustawiony w DC++ na IP komputera
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo!!! Właśnie o to chodziło - pomogło :)