Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toledo tdi silnik asv napięcie w instalacji

19 Sty 2009 18:40 3362 19
  • Poziom 20  
    Witam. Przy zimnym silniku zaraz po odpaleniu, gdy dodaję gazu słychać tyknięcie przekaźnika w wyniku czego zwiększa się napięcie na podświetleniu deski, oświetleniu wnętrza itp. Spotkał się ktoś z czymś takim?? Pozdrawiam...
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    Jak do tej pory ja osobiście nie.
  • Poziom 20  
    Sam jestem zdziwiony takim zachowaniem, nie zauważyłem tego nigdy przedtem :/
  • Poziom 33  
    Może alternator się nie wzbudza od razu?, a jak z kontrolką?.
  • Poziom 20  
    kontrolka gaśnie, aku się ładuje. Najbardziej mnie dziwi ten przekaźnik, co to może być?? Tylko przy zimnym silniku :/
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Świece.
  • Poziom 20  
    No dobrze, ale dlaczego przestają grzać, jak dodam gazu??
  • Poziom 20  
    W tym silniku masz jeszcze trzy świece podgrzewania cieczy
    na małym obiegu. Włączają się gdy silnik jest zimny. Zasilane są na dwóch przekażnikach.
  • Poziom 20  
    nie mam tych świec, zapewniam...
  • Poziom 18  
    A ja Cię zapewniem ,że je masz tylko nawet nie wiesz. 1.9 TDI ASV napewno ma świece dogrzewające silnik. W momencie dodania gazu przekaznik sie rozwiera i dlatego masz ten skok napiecia. Nie szukaj problemu bo go nie znajdziesz i wszystko jest ok.
  • Poziom 20  
    To dlaczego ich nigdzie nie widać?? Nie kłócę się, może są zbyt dobrze schowane :P. Wie ktoś, gdzie ich szukać?? Dzięki za odpowiedzi :)
  • Poziom 35  
    Schizma napisał:
    To dlaczego ich nigdzie nie widać?? Nie kłócę się, może są zbyt dobrze schowane :P. Wie ktoś, gdzie ich szukać?? Dzięki za odpowiedzi :)

tu :

• Poziom 20  
    następna sprawa: wywaliło mi ostatnio kilka błędów, których nigdzie nie można "rozczytać", sam vag też nic nie mówi... błędy to: 0, 4, 8242, 12597, 21319... może ktoś wie, co to za usterki??
  • Poziom 18  
    Podam Ci nawet z których pinów sa wysterowywane te dwa przekazniki:
    -mała moc pin 21 kolor czarny/niebieski
    -duza moc pin 22 kolor czarny/brązowy.
    Świece natomiast znajdują sie na trójniku wodnym przy głowicy.
  • Poziom 20  
    U mnie wygląda to lekko inaczej :P

Dodano po 45 [minuty]:

Mógłby ktoś się wypowiedzieć, gdzie w takim układzie te świece się znajdują?? Byłbym wdzięczny :)
  • Poziom 35  
    skoro ich nie masz przy króćcu wodnym jak na mojej fotce to nie znajdziesz ich w swoim silniku wcale a to dlatego, że Twój samochód został wyprodukowany z przeznaczeniem na rynek w kraju o ciepłym klimacie i dlatego brak tych świec podgrzewacza.
    Podgrzewacz w zasadzie pełni funkcję szybkiego odmrażania przedniej szyby samochodu i szybszego nagrzewania wnętrza.

Dodano po 1 [minuty]:

wiele np. sprowadzonych samochodów z Włoch, Hiszpanii itp. takiego właśnie podgrzewacza nie posiadają.

Dodano po 12 [minuty]:

odnośnie Twojego problemu ze zwiększającą się jasnością oświetlenia po tyknięciu przekaźnika to problem może być spowodowany tym, że jak słusznie zauważył @Pawel wawa
    tyka przekaźnik od zasilania prądem świec żarowych a to, że wzrasta jasność oświetlenia jest właśnie spowodowane odłączeniem znacznego poboru prądu jakie świece potrzebują na czas ich grzania i wygląda na to, że masz chyba coś skopane w przekaźniku odciążającym zestyku X,
    (u mnie ma on numer 18 na plastikowej obudowie ale nie wiem czy taki sam będzie u Ciebie) i wskazuje raczej na to, że na czas grzania świec nie odłącza on dodatkowych odbiorników (nie istotnych dla prawidłowej pracy silnika i układów bezpieczeństwa pobierających w tym samym czasie prąd albo też nie wyrabia alternator.
  • Poziom 31  
    Kontrolka ładowania pali sie po włączeniu zapłonu?
  • Poziom 27  
    jesli nie ma problemu to jezdzij kolego szczesliwie bo jak zaczniesz dłubać to sobie problem zaraz jakiś wydłubiesz .
  • Poziom 20  
    Nie szukam problemu, tylko z czystej ciekawości pytam, co to jest:)