Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem 922 i podobne

28 Lis 2002 16:55 2341 7
  • Poziom 43  
    Chciałbym odświerzyć ten temat. Wiem że są już programy stawiające go szybko i skutecznie. Czy ktoś ma?
    A co robić z takim który nie ma komunikacji? Tylko wgrać innego eeproma? Jak się mają fieldy do adresów w eepromie. Wiem że wystarczy ustawić jeden field odpowiedzialny za prędkość komunikacji bo zaczął gadać. Mam pełny backup z jednego z przed zawalenia się ale ni czorta nie daje się wgrać. Przydało by się coś do reanimacji tych badziewii.

SławeK
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    hmmm... 922 to chyba z niemiec ?? jaka wersja sx-d2 gdzie x=3,5,6,7 tak?? a później na maila
  • Poziom 43  
    S3-D2 z eepromem 8 pin. Mógłbyś mi wyjaśnić jak się mają Fieldy do adresów w eepromie?

SławeK
    bez przeprogramowania eepromu nic nie zrobisz
    a fieldy ?? prawdę mówiąc nie wiem jak się mają do adresu w eepromie
    prędkość ustawiasz w 147 fieldzie
    94=2400baud,
    90=4800baud,
    11=9600baud,
    12=19200baud,
    13=38400baud
  • Poziom 43  
    Właśnie, chcialem tylko uruchomić transmisję zmieniając jakis adres w eepromie. Nie wiesz przypadkiem jaki ma adres akurat ten field w eepomie. Kiedyś zauważyłem że głupia wartość w nim to też brak komunikacji. Następne pytanie, czy wgranie jakiegokolwiek eeproma by była komunikacja a potem backup który mam postawi go?

SławeK
    zmieniając transmisję i tak ci to nic nie da. bo go nie odczytasz :)
    jedynie zmieniając fizycznie zawartość eepromu, można dojść do jakiegoś efektu !!
    wgraj sobie ten eeprom ( np.ludi itp.)
    zmień imei,przelicz sumy kontrolne, zdejmij simlocka i po problemie
  • Poziom 43  
    Chyba się nim pobawię. LudiPipo używałem w 93roku do kart VC1, teraz mam lepsze narzedzia. :-)
    Czy można do niego wgrac jakiś nowszy, mniej padliwy flash ?

Napiszę o efektach.
    Dzięki.

SławeK
    flash ?? można, ale po co nic ci nie da
    lepiej podgrzej scalaki, jak nie są podlane klejem