Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

galaxy zrywa docisk

Zybi78 19 Sty 2009 19:26 1419 2
  • #1 19 Sty 2009 19:26
    Zybi78
    Poziom 9  

Witam. mam taki problem. samochód odebrany od mechanika (zerwany docisk) wsiadam wieczorem auto ciężko odpala. po chwili odpala ze strasznym turkotem chwile chodzi i gasze go. po ponownym odpaleniu wszystko OK poza sprzęgłem BRAK. jestem załamany poniewarz boję się, że po wymianie znowu mi rozerwie. dodam, że wymianiałem już skrzynie uszkodzony był wybierak, skrzynia z drugim wysprzęglikiem, po zlożeniu ciężko wchodziły biegi to mechanik wyciągnął ogranicznik na pedale sprzęgła. niby mówił, że mocniej niż powinien nie wysprzęgli. czy ktoś miał taki przypadek?, czy uszkodzone koło dwumasowe może rozerwć docisk? niby jest dobre... ale...Dodam, że rozrywa docisk w środku nie na sloneczku.i jeszcze jedno pytanko. Pod siedzeniem pasażera znalazłem dwa bezpieczniki, jeden był spalony, czy to jest może od poduszki? od jakiegoś czasu zapaliła mi się kontrolka od poduszki. po przekręceniu kluczyka zapala się za momęt gaśnie i znowu zapala.
    Pozdrawiam.

0 2
  • #2 22 Sty 2009 15:06
    wicher:
    Poziom 14  

Nie bardzo rozumiem co wspólnego ma utrudniony rozruch z wymianą sprzęgła?

Z tego co napisałeś jedno mi przychodzi do głowy - zmień mechanika.

Podaj więcej informacji jaki silnik, jaki rok produkcji.
    Być może problem tkwi w nieprawidłowym doborze tarczy sprzęgła. Dla przykładu w Galaxy 1,9 TDI produkowanym po 2000 roku silnik AUY 85kW stosowane są dwa rodzaje tarcz o identycznych średnicach 240 mm, liczbie zębów 23 jednak o różnych profilach piasty Jedna ma wymiary 23x26, a druga 21,9x24,3. Nieprawidłowe zastosowanie skutkuje właśnie uszkodzeniem tarczy sprzęgłowej.

Co do Airbag-u, skoro kontrolka gaśnie i po chwili znów się zapala to świadczy o tym, że istnieje usterka w układzie istnieje usterka i należałoby podłączyć się testerem.

0
  • #3 22 Sty 2009 19:34
    Zybi78
    Poziom 9  

Witam. dzięki za zainteresowanie. Mechanika już zmieniłem. Silnik mam 1,9TDI AFN 1999r 110KM. napisałeś o różnicy w tarczy, mi nie rozrywa tarczy tylko docisk i też nie na słoneczku tylko w środku na tych blaszkach. rozmawiałem z jednym gościem, który miał podobne objawy i mówił, że wymienił koło dwumasowe i spokój. jestem zdecydowany na wymianę na sztywne koło firmy valeo zobaczymy. Kolego czy nie wiesz od czego mogą być te dwa bezpieczniki pod siedzeniem pasażera (10A)

0