Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Robo- zmiana radiolinii

leors 19 Sty 2009 20:51 5151 19
  • #1 19 Sty 2009 20:51
    leors
    Poziom 11  

Witam

Mam napęd do bramy Nice ROBO, a w nim radio (chyba) smxi. Chcę zmienić radio na inne, pracujące z dobrymi, solidnymi pilotami ponieważ te od nice to straszne badziewie. Problem mój polega na tym, że jestem zielony i nie mam pojęcia co wybrać by nie było problemów z zamontować. Zależy mi także na jakości, oczywiście za rozsądną cenę. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą radę czy sugestię.

0 19
  • Relpol
  • #2 20 Sty 2009 21:31
    dedus2
    Poziom 12  

witam wsadzisz jaki chcesz odbiornik uniwersalny,jakiej tylko firmy chcesz(nie mylić odbiornik z pilotami kupuje sie komplet)montujesz i działa pozdrowienia

0
  • Relpol
  • #3 20 Sty 2009 23:03
    leors
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że nie będę miał problemów z podłączeniem. Proszę jeszcze tylko o radę, jaką firmę najlepiej wybrać? Głównie chodzi mi o jakość pilotów.

0
  • #5 23 Sty 2009 09:53
    leors
    Poziom 11  

Zastosowanie radia Flor to pewnie najprostsze rozwiązanie, jednak to dalej Nice, do którego mam ostatnio awersję. Pewnie długo nie kupię nic włoskiego (szczęśliwie pozbyłem się fiata).
    Widziałem na allegro piloty Facc. Wyglądają na solidne, szczególnie te 3-4 kanałowe. Niestety nie miałem możliwości „pomacać”, więc mam pytanie czy radio+ piloty Faac to byłby dobry wybór? A może coś z „wiśniowski”?

0
  • #7 24 Sty 2009 17:02
    leors
    Poziom 11  

Dzięki serdeczne za rady. Tak więc jestem na 99% zdecydowany na Faac, tylko zastanawiam się jak to podłączyć. Ponieważ na razie jeszcze dwa albo trzy piloty Nice działają, czy jest możliwe podpięcie radia Faac nie odłączając radia Nice i jak ew. to zrobić? Jeśli nie to jak wymienić te radia tz gdzie co podpiąć?
    Wybaczcie moje lamerskie pytania, ale moja wiedza w tej dziedzinie jest na poziomie prawie zerowym.

0
  • Pomocny post
    #8 25 Sty 2009 21:29
    Marteen_G
    Poziom 21  

Radio Nice zostaje tam gdzie było, natomiast radio Faac podłączasz do +24V i do wejścia PP (krok po kroku). W siłowniku Robo obok centrali jest schemat podłączeń i pisze tam gdzie jest 24V i PP (to krok po kroku to chyba 7-11).

0
  • #9 26 Sty 2009 09:44
    leors
    Poziom 11  

Jeszcze raz dziękuję . Radio Faac już w drodze. Mam nadzieję że teraz dam radę. Jeśli nie to dalej będę męczył o pomoc.
    Pozdrawiam:

0
  • #10 02 Lut 2009 19:49
    leors
    Poziom 11  

Witam ponownie.
    I stało się- jestem w kropce. Dziś otrzymałem zamówione radio. Okazało się że to FIX-2/25 wewnętrzne, wpinane. Znalazłem odpowiednią szybkozłączkę, ale mam wątpliwości co do podłączenia. Oczywiście masa i +24V do zasilenia i wyjście z kanału (rozumiem że pierwszego) na PP. Moje wątpliwości wzbudza fakt że na wyjścia z K1 i K2 w radiu jest podawana masa, a PP w centralce ma być chyba dodatnie. Piszę „chyba” bo jak pisałem wcześniej jestem zielony, a nie chce przez jakąś głupotę coś sknocić nieodwracalnie.Proszę za tym o rozwianie wątpliwości i pomoc w prawidłowym podłączeniu.

Pozdrawiam

0
  • #11 02 Lut 2009 23:12
    Marteen_G
    Poziom 21  

Kurczę, nie pamiętam jak to jest w tym radiu-na pewno nie ma bezpośredniego wyjścia NO z przekaźnika K1 tylko zwiera do masy zasilania? Nawet jeśli to weź miernik ustawiony na wyższy zakres i zmierz napięcie między zaciskami zasilania +24V a wspólnym w centrali Nice (chyba 7) i 0V a wspólnym. Jeśli pokaże Ci napięcie 24V przy tym drugim pomiarze, to znaczy, że wspólny jest + i trzeba zastosować przekaźnik. Przekaźnik ma być sterowany stałym napięciem +24V z wyjściami NO i NC. Koszt to jakieś 5zł. Jak juz pomierzysz to napisz i powiem co dalej.

0
  • #12 03 Lut 2009 11:49
    leors
    Poziom 11  

Przyjrzałem się jeszcze raz płytce i zobaczyłem dodatkowe wejścia (nie przez szybkozłączkę) NO i COM. W opisie oba te wejścia podane są jako „wejście z przekaźnika drugiego kanału typu NO”. Może to by rozwiązało sprawę? Kanał drugi może być jako mono lub bistabilny. Jutro może dostanę miernik to sprawdzę jeszcze kanał pierwszy.

0
  • #14 03 Lut 2009 17:43
    leors
    Poziom 11  

No to teraz „jestem w domu”. Po pomiarach faktycznie kanały na szybkozłączu wychodziły masą. Już zdobyłem przekaźnik i myślałem nad jego podłączeniem. Pewnie by się udało, ale skoro mogę podłączyć tak jak piszesz to nie ma nic prostszego. Jeden pilot wgrany na próbę i działa (radio pod zasilaczem). Jutro montaż, a dziś z radości pewnie się napiję. Nie zapomnę o kolejce za Twoje zdrowie.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

0
  • #15 30 Mar 2009 12:24
    olowro
    Poziom 2  

Witam
    Przeglądam dyskusje i mam podobny problem. Mam napęd Nice Spin. Kupiłem odbiornik FIX-2. Pilot się zarejestrował, ale niestety na wyjściu NO po przyciśnięciu pilota nie pojawia się żaden sygnał. Być może problem tkwi w podłączeniu odbiornika do napędu, ale aktualnie próbowałem już wszystkich konfiguracji i nie mogę znaleźć rozwiązania.
    Zasilanie do odbiornika pobieram ze skrajnych styków wejścia STOP i PP (tak jak sugeruje instrukcja do SPINa - Nice Robo- zmiana radiolinii ). Masa pochodzi ze STOP, +24V z PP. Na drugie wejście PP podłączyłem NO z radia. Próbowałem też wyjścia K1, gdzie podawana jest masa po aktywacji pilota, ale niestet....
    Nie używam COM - być może tutaj leży problem...
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    pozdrawiam
    Olgierd

0
  • #16 30 Mar 2009 13:53
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  

WITAM

jak po nacisnieciu pilota nie słychac klikniecia przekażnika to oznacza że pilot jednak sie nie zarejestrował w pamieci .

0
  • #17 30 Mar 2009 14:02
    olowro
    Poziom 2  

Witam
    No właśnie wygląda, że wszystko jest ok. Przekaźnik 'klika' i zapala się czerwona dioda K2...
    pozdrawiam
    Olgierd

0
  • #18 30 Mar 2009 14:27
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  

na krótko po założeniu mostka na pp napęd startuje ?jak tak to nadal cos jest z odbiornikiem.Przydał by sie miernik z testowaniem ciagłości obwodu

0
  • #19 30 Mar 2009 15:22
    leors
    Poziom 11  

Jeśli masz podłączenie pod NO tylko z PP to nie może działać. Wyjścia NO (u mnie NO i COM) to wyjścia z przekaźnika. Musisz więc podłączyć COM pod "+" i NO pod PP.

0
  • #20 31 Mar 2009 09:01
    olowro
    Poziom 2  

Dziekuje serdecznie za pomoc. To było to....

0