Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

połączenie internet-komputer-router-laptop?

sylwios717 19 Jan 2009 21:44 10056 9
    sylwios717
    Level 2  
    Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś wyjaśnił mi od początku do końca co mam robić. Kompletnie się na tym nie znam, a osoba ktora mi miała wszystko to zrobić zawiodła. ;/
    Dokładnie chodzi mi o to co zrobić gdy podłączę router do komputera.

Router : Conrad 54 MBit 4 porty
    Kompter : system xp
    Laptop: vista

W razie czego to piszcie co jeszcze powinnam powiedzieć o sprzęcie. ktory mam, bo ja się na tym nie znam, to jak coś dopieszę.

Z góry dzięki za pomoc
    ozzman
    Level 26  
    Wrzuć instrukcję od tego routera.
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Opisz dokładniej w jakim celu montujesz router .
    Jeśli chcesz podzielić obecne łącze internetowe to opisz jakie to łącze - jak się łączysz obecnie z internetem , ewentualnie kto jest dostawcą internetu np: Sieć radiowa , siec osiedlowa LAN , Sieć kablowa , Telefon i neostrada , itd.
    Czy posiadasz instrukcję do routera ?
    Czy w komputerze posiadasz kartę sieciową LAN ?
    Czy Laptop ma być podłączony kablem czy radiowo ?

Instrukcja
    sylwios717
    Level 2  
    Router montuję, gdyż często komputer jest zajęty przez członków rodziny i nie ogę wówczas korzystać z internetu.
    Internet mam w Sferii --> ANY DATA z tego co szukalam na innych forach połączenie wygląda tak jak ktoś z przedstawił na obrazku na tej stronie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=54955
    LAptop połączony radiowo, a w komputerze jest karta sieciowa.
    Do routera mam jakąś płytkę, jednak tam jest pomoc przy zakładaniu łącza gdzie router będzie podpięty do modemu. Mam też instrukcję w języku angielskim i zaraz postaram się ją wrzucić.
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Instrukcje znalazłem i podałem w poście wyżej - chyba że masz zupełnie inny router - to wrzuć tu manual.
    Z tego co zrozumiałem to internet dostarczany jest drogą radiową przez modem USB . Jeśli się mylę to mnie popraw .
    Teraz jeszcze pytanie - czy ten modem jest w systemie jako karta sieciowa , czy jako modem DSL - najlepiej daj screen z zakładek tego połączenia .
    Potrzebny też będzie screen z konsili CMD :
    W konsoli CMD wpisz IPCONFIG /ALL i daj na forum .
    sylwios717
    Level 2  
    O to chodziło? ;p

Dodano po 2 [minuty]:

połączenie internet-komputer-router-laptop?
    creature25
    Level 1  
    Witam.

Jestem jestem chłopakiem twórczyni tematu :D i mialem juz okazje męczyć sie z ustawianiem tego... Sytuacja jest taka że aby zrobić coś takiego trzeba w kreatorze sieci zrobic połączenie między modemem swerii i a kartą ethernetową do której podpięty jest router... to jest zadanie banalne ale teraz iak ustawic router przez localhost zeby udostępniał to połączenie przez wi-fi... dodam jeszcze że sieć wlan z routera jest widoczna na laptopie mozna się z nią nawet połączyć...
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Do puki nie sprawdzisz czy komputer w ogóle udostępnia internet to można sobie darować konfiguracją routera .
    Jeśli faktycznie laptop łączy się z routerem to w otoczeniu sieciowym powinna być możliwość zobaczenia obu komputerów , jak i możliwość przesyłania plików między nimi .
    Druga sprawa to nie mam pewności czy ten router ma możliwość pracy jako AP .
    Najlepiej podłączyć na czas testów laptop do komputera kablem LAN (krosowanym) - o ile w laptopie jest karta sieciowa LAN . Następnie ustawić odpowiednio obie karty sieciowe i sprawdzić czy komputer potrafi udostępnić obecne połączenie internetowe , a z tym bywa różnie .