Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-135C - nie widzi czarnego tuszu

19 Sty 2009 23:38 64862 22
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem z Brother'kiem DCP-135C - nie widzi czarnego tuszu po włożeniu nowego zamiennika

przeczytałem (np. tu => https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5410867 ), że trzeba zakryć/zakleić jakieś czujniki - ale gdzie dokładnie one są ?
    Próbowałem coś zasłaniać, ale chyba nie o to chodziło, bo ciągle nie widzi nowego pojemnika.

Dzięki za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Odkleiłem naklejkę, która była na górze (na odpowietrzniku - czy do czego to służy - w czasie odklejania było słychać charakterystyczne psssss) - na force oznaczyłem to miejsce gdzie była naklejka czerwona ramką

tak wygląda pojemnik (sorka za jakość totek):

• Poziom 12  
    tą nalepkę zdjąłem już na samym początku - zanim jeszcze wkładałem pojemnik do drukarki
  • Poziom 12  
    Po włożeniu słychać, że drukarka 'zamieli', ale na wyświetlaczu jest informacja, żeby wymienić czarny, bo jest pusty.

Co do oryginalnego, to nie sprawdzę,bo nie posiadam takowego.

Tak, wiem, że nie mają żadnej elektroniki, ale są tam(na drukarce) jakieś czujniki, które 'sprawdzają' ile jest tuszu, no i czy jest włożony pojemnik - może da się jakoś oszukać/zasłonić - tylko w jakim miejscu, no i czym ?
  • Poziom 12  
    Cytat:
    tylko o dźwięk wciśnięcia tuszu.

tak słychać... - pojemnik jest wciśnięty do końca

Cytat:
    Działają ci inne.

tak

Cytat:
    Czy jak wkładasz inny kolor to drukarka wydaje taki sam dźwięk.

tak

Cytat:
    Spróbuj z innym tuszem jeszcze

sprawdzałem z innym czarnym - jest to samo

Cytat:
    sprawdź taki dzyndzel od poziomu tuszu, czy się przesuwa

nie widać go (czarny tusz), ale jak się potrząśnie, to słychać, że jest w środku (obija się o ścianki w środku)
  • Spec od drukarek
    Skoro na drugim tuszu jest to samo tzn., że coś z drukarką nie tak. W niej szukaj usterki.
  • Poziom 12  
    isiek78 napisał:
    Skoro na drugim tuszu jest to samo tzn., że coś z drukarką nie tak. W niej szukaj usterki.

Mogę prosić więcej info nt.?
    Czego szukać ?
    Niby wszystko wygląda ok.

Teraz wyjąłem wszystkie kasety z tuszami i zamknąłem klapkę - najdziwniejsze jest to, że drukarka ciągle wywala ten sam komunikat:
    Cytat:
    Brak tuszu - otwórz pokrywę i przeinstaluj tusz

a gdy włączy się podgląd ilości tuszu, to pokazuje, że czarny jest pusty, a pozostałe mają jeszcze po jednej kresce tuszu (pomimo, że nie ma ich w drukarce).

Próbowałem jeszcze w ten sposób, że włożyłem kolorowe na swoje miejsce, a zamiast nowego zamiennika czarnego, wsunąłem pusty oryginalny pojemnik - niestety nadal na wyświetlaczu jest:
    Cytat:
    Brak tuszu - otwórz pokrywę i przeinstaluj tusz
  • Poziom 12  
    Witam. Miałem taki sam problem z tuszem przy wymianie. Posiadam drukarkę hp C3180. Gdy oddałem pojemnik do nabicia i włożyłem do drukarki ona nie czytała go, więc poszedłem do sklepu i ponownie nabiłem go. Drukarka go nie czytała, kilka razy oddawałem pojemnik i w końcu dostałem dobry. Okazało się że poprzednie były uszkodzone. Jeśli posiadasz pojemnik nie orginalny to nie będziesz miał wyświetlanego stany tuszu. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Tylko coś wierzyć mi się nie chce, że tak sobie od razu elektronika padła - było wszystko ok, do czasu aż włożyłem nowa kasetę, więc od czego miałaby drukarka paść ?
  • Poziom 12  
    Tak - do końca (aż skończył się czarny) drukowała idealnie.
    Teraz już wydrukować się nic nie da, bo jest napisane, że nie ma tuszu.

Edit

Problem rozwiązany - może przyda się komuś, więc napiszę jak tego dokonałem...

Rozebrałem drukarkę - zdjąłem górną pokrywę, tak aby można było się dostać do całego koszyka z kasetami.
    Następnie odłączyłem przewód z czujnikami, po czym prowizorycznie wszystko podłączyłem (panel sterowania oraz zablokowałem czujniki (od pokrywy oraz od klapki z tuszami)) - teraz podłączyłem sprzęt do prądu i włączyłem.

Drukarka zobaczyła od razu, że wszystkie kasety są pełne (to jest oczywiste - przecież odłączyłem czujniki), ale na wyświetlaczu był ciągle błąd:
    Cytat:
    NIE MOŻ. DR. 40

wg. instrukcji jest to jakiś problem mechaniczny.

Odłączyłem sprzęt od prądu i podłączyłem czujniki od poziomu tuszu, po czym włączyłem wszystko - drukarka ładnie się włączyła i zobaczyła jak należy nową kasetę z czarnym tuszem.
    Przetestowałem jak drukuje - jest ok.
    Skręciłem i podłączyłem wszystko jak było pierwotnie - sprzęt działa jak należy.

Szkoda, że nie dało się pracować z odłączonymi czujnikami od poziomu tuszu.

Dzięki Wszystkim za Pomoc.
  • Poziom 10  
    Witam, spróbowałem sposobu z odłączeniem na chwile czujnika i faktycznie zadziałało, drukarka wydrukowała co chciałem i jest ok, tyle tylko że od tego czasu pokazuje mi się komunikat o niskim stanie wszystkich pojemników z tuszem, na początku mi to nie przeszkadzało, ale o dziwo po kilku dniach stania drukarki ponownie wyświetla się komunikat o pustym czarnym tuszu, a o pozostałych że sa bliskie wyczerpaniu, a w rzeczywistości pojemniki są praktycznie pełne... Ma może ktoś na to jakąś radę ?
    Pozdrawiam
    Dawid
  • Poziom 17  
    Wyjmij tuszei wloz jeszcze raz. Drukarka zapyta sie czy wymieniales kardridze i na to pytanie odpowiedz twierdzaco. Od tego momentu powinna traktowac je jako nowe.
  • Poziom 10  
    Kurcze, wyjmuje tusze i drukarka o nic nie pyta, tylko wyswietla ze niski poziom, oczywiscie drukuje wszystko normalnie, ale mam obawe ze za chwile znowu wyswietlki mi ze pojemnik jest pusty :/... jak wcisne przycisk "Stop/Exit" to komunikaty znikaja i pojawiaja sie dopiero gdy znow cos wydrukuje...
  • Poziom 11  
    Mike013 napisał:
    Tak - do końca (aż skończył się czarny) drukowała idealnie.
    Teraz już wydrukować się nic nie da, bo jest napisane, że nie ma tuszu.

Edit

Problem rozwiązany - może przyda się komuś, więc napiszę jak tego dokonałem...

Rozebrałem drukarkę - zdjąłem górną pokrywę, tak aby można było się dostać do całego koszyka z kasetami.
    Następnie odłączyłem przewód z czujnikami, po czym prowizorycznie wszystko podłączyłem (panel sterowania oraz zablokowałem czujniki (od pokrywy oraz od klapki z tuszami)) - teraz podłączyłem sprzęt do prądu i włączyłem.

Drukarka zobaczyła od razu, że wszystkie kasety są pełne (to jest oczywiste - przecież odłączyłem czujniki), ale na wyświetlaczu był ciągle błąd:
    Cytat:
    NIE MOŻ. DR. 40

wg. instrukcji jest to jakiś problem mechaniczny.

Odłączyłem sprzęt od prądu i podłączyłem czujniki od poziomu tuszu, po czym włączyłem wszystko - drukarka ładnie się włączyła i zobaczyła jak należy nową kasetę z czarnym tuszem.
    Przetestowałem jak drukuje - jest ok.
    Skręciłem i podłączyłem wszystko jak było pierwotnie - sprzęt działa jak należy.

Szkoda, że nie dało się pracować z odłączonymi czujnikami od poziomu tuszu.

Dzięki Wszystkim za Pomoc.

Witam
    Mam ten sam problem w DCP 135 i mam pytanie jakiego koloru jest kabelek czujnika od poziomu tuszu lub (i) jak ściągnąć tylną część górnej pokrywy (a żeby ochronić przed połamaniem plastików;)?
    Dzięki
    Pozdrawiam paweł
  • Poziom 11  
    Miałem problem jak powyżej przy DCP-135C. Czyli skończył się stary tusz (zamiennik) i wymieniłem na nowy (identyczny zamiennik jak poprzedni) i wyskakiwał komunikat "Brak tuszu - otwórz pokrywę i przeinstaluj tusz".
    Zacząłem kombinować wkładać wyjmować resetować itp. poczytałem na forum co piszecie ale stwierdziłem że moja 5letnia drukarka nie była nigdy rozbierana i nie będe jej rozbierał. Zrobiłem tak:
    1. Wypiłem kabel od zasilania.
    2. Wyjąłem czarny tusz.
    3. Wyczyściłem papierowym ręcznikiem w środku gniazdo od tuszu (sugerowałem się zabrudzonymi czytnikami poziomu)
    4. Odciąłem nożem kawałek foli wskazany na zdjęciu (folia nie przylegała do ścianki i sugerowałem się tym że może powodować to że tusz nie dochodzi do końca gniazda gdyż ta folia może opierać się o czujnik poziomu)
    5. Włączyłem zasilanie drukarki.
    6. Włożyłem tusz i zainstalował się ładnie.
    7. Drukowałem :D
    Co zadziałało nie mam pojęcia ale pisze co robiłem może komuś to się przyda.
  • Poziom 2  
    Miałem identyczny problem, drukarka wykryła czarny atrament dopiero po włożeniu w kartridżu, w miejscu gdzie w drukarce jest czujnik poziomu atramentu, kawałka ręcznika papierowego, który po włożeniu kartridża przesłonił czujnik poziomu atramentu. Kartridż nieoryginalny, wiec sądzę że problem w precyzji wykonania zamiennika. Jak wcześniej pisał lukash18, wymieniał kilkukrotnie kartridże i w końcu trafił na taki, który zadziałał. Myślę. że po włożeniu oryginału problem sam by zniknął. Drukarka wykryła atrament, wykonała czyszczenie i pozwoliła na wydruk raportu.