Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co uszkodzone płyta Fujitsu-Siemens Amilo V2035 mb: LM7W

Jaco18 20 Sty 2009 00:49 3842 6
  • #1 20 Sty 2009 00:49
    Jaco18
    Poziom 26  

Witam, od kilku dni staram sie zdiagnozować miejsce uszkodzenia takowej płyty głównej - komputer po włączeniu wydaje z siebie 3 szybkie piski potem chwila przerwy - jeszcze jeden pisk, rusza wentylatorek zapala sie kontrolka zasilania, ładuje baterie ale nie wstaje.

Po docisnięciu - mniej więcej środka płyty głównej - laptop sie uruchamia, ładuje sie bios itp. W momencie zmiany docisku na włączonym sprzęcie biały kolor liter robi sie fioletowy a czasami przez środek ekranu zaczyna przechodzić cienka pixlowa zmieniająca się kreska :?: w końcu się zawiesza.

Zdjęcie płyty: co uszkodzone płyta Fujitsu-Siemens Amilo V2035 mb: LM7W
    (Czerwoną kropką zaznaczyłem miejsce najlepszych efektów przyciskania - ew duży chipset)

Przelutowałem mosfety zasilania procesora, diody, kondensatory, gniazdo pamięci RAM. Pozostały chipsety albo jakaś pęknięta ścieżka na płycie głównej.

Czy ktoś się spotkał z podobnymi objawami na tej płycie głównej ?? Siedzi ona też w Acerze i Aristo.

Chciałbym się upewnić co jest ewentualnie zepsute zanim płyta pójdzie na wygrzewanie HOTEM chipsetów które może wcale nie pomóc.....

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za przeczytanie posta

0 6
  • #2 20 Sty 2009 09:10
    adamo072
    Poziom 2  

Podobny problem mam z Amilo M 7300 odkleja się grafika,chyba tylko serwis
    pomoże.

0
  • #3 20 Sty 2009 14:33
    Jaco18
    Poziom 26  

Aha to tylko pozostaje gorące powietrze i topnik :) Rozumiem, że karta graficzna (S3 Unichrome) jest zintegrowana w tym większym Chipsecie tak??

0
  • #4 23 Sty 2009 15:08
    GPScenter
    Poziom 13  

Reballing albo skuteczne wygrzanie na 100%
    Tak, w tym mostku NB jest zintegrowana karta graficzna.

0
  • #5 28 Sty 2009 23:03
    Jaco18
    Poziom 26  

Niestety płyta wróciła z wygrzewania chipsetu podlanego Fluxem i nadal jest martwa :cry: chyba nic już z niej nie będzie - ew. może trzeba by od nowa postawić kulki i przylutować chipset....

Może ktoś poleci mi kogoś z Wrocławia kto byłby w stanie skutecznie to zrobić w dobrej cenie?? :idea:

0
  • #6 30 Sty 2009 21:23
    mamelke
    Poziom 10  

Ram Serwis
    WROCŁAW ul. Traugutta 98-100/III
    tel.: (71) 34 26 280

0
  • #7 05 Lut 2009 14:41
    Jaco18
    Poziom 26  

Taaak.... wspaniały serwis - dzwoniłem i rozmawiałem z jakimś średnio kumającym sprawę kolesiem i sie w sumie dowiedziałem ze oni we Wrocławiu nie naprawiają tylko trzeba wysyłać do Warszawy a jak się spytałem o cenę to już lepiej kupić nową płytę i jeszcze zostanie sporo pieniędzy...

0