Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt-wykonanie zabudowy bagaznika

Runcajs 20 Sty 2009 01:03 1621 3
  • #1 20 Sty 2009 01:03
    Runcajs
    Poziom 25  

wiec tak na dniach ma mi przyjsc glosnik JL 12w3-D2 chce pod niego ladna zabudowe zrobic w bagazniku (civic /tzw jajko) jakims cudem udalo mi sie kupic plyte mdf w koninie ale niestety bardzo gruba bo 35mm (coz jak jest to sie bierze i taki) i teraz pytanie jak widzicie robienie elementow zabudowy z tak grubego mdf? ps. myslalem zeby np podloge w bagazniku zrobic ze sklejki bo dotychczasowa pluta pilsniowa w zasadzie znikla po tylu latach..macie moze jakies ciekawe pomysly.. moze fotki z rozwinieciem tematu w tak malym bagazniku? ps kondka raczej w tej zabudowie nie planuje jedynie wzmacniacz i glosnik.. jakbyscie mieli propozycje to z gory za wszystkie dziekuje

0 3
  • #2 20 Sty 2009 09:43
    powalla
    Moderator CarAudio

Szukałeś na forum Hondy ?

0
  • #3 20 Sty 2009 10:38
    Runcajs
    Poziom 25  

patrzalem na forum hondy bydgoszcz i na forum hondy civic.. no na pierwszym niestety niema nic z tematyki CA.. co najwyzej pojedyncze tematy.. a na forum hondy civic fakt jest temat o zabudowach ale z fotek co tam sa to w zasadzie tylko jeden bakaznik jest modelu EG4 ktory faktycznie mi sie podoba lecz zabudowa jest na 2 glosniki.. u mnie juz by musialo to inaczej wygladac.. a reszta jest na nowsze modele z wiekszymi bagaznikami.. u mnie niestety niema tyle pola na manewry

0
  • Pomocny post
    #4 20 Sty 2009 14:49
    slavwek.ie
    Poziom 34  

MDF 35mm to fajna sprawa, ale na budowę skrzynki, do zabudowy bagażnika będzie zbyt ciężki. Może nadawać się na wzmocnienia i elementy konstrukcyjne, ale na pokrycie podłogi - będzie kloc..
    Przejdź się po hurtowniach, gdzie sprzedają blaty kuchenne, ponieważ do transportu blatów używają MDF-u jako przekładek i mają grubości 6-8mm. Te przekładki w większości hurtowni zapełniają później kontenery na śmieci. Jeśli poprosisz, zagadasz, dostaniesz za free.. Wiem, bo sam z takich dobrodziejstw często korzystałem.
    Możesz również spytać w markecie budowlanym, tam gdzie mają punkt stolarski, czyli docinanie płyt, blatów itd. oni też miewają takie odpady MDF-u
    Taka grubość będzie zdecydowanie lepsza na większe powierzchnie, jest sztywny i relatywnie lekki. 35mm możesz wtedy dać jako wzmocnienia i konstrukcje.

0