Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat zastosowania separatora galwanicznego

20 Sty 2009 09:52 5098 12
  • Poziom 10  
    Witam wszystkim mam pytanie czy na dołączonym schemacie jest pokazana właściwa instalacja separatora ?
    konkretnie chodzi mi o to czy do odbiornika radiowego z gniazdka antenowego nie ma potrzeby montowania separatora?Schemat zastosowania separatora galwanicznego
  • Poziom 16  
    To jest tylko schemat ogólny. Pokazuje co z czym sie łączy, nic więcej.
  • Poziom 10  
    mondo_09 napisał:
    To jest tylko schemat ogólny. Pokazuje co z czym sie łączy, nic więcej.

Myślę że nie bo oznaczenie R2 SIGNAL oznacza właśnie ten separator ..
    Tak czy inaczej pytanie złay czas aktualne czy ten separatot zainstalowac przed gniazdkien antenowyn rozdzielającym sygnała na TV i RADIO czy wystarczy tylko przed TV ???
  • Poziom 33  
    Według mnie separator to ten kwadracik z symbolem niby transformatora, przed gniazdem abonenckim. To z symbolem gwiazdy to rozgałęziacz - bez separacji galwanicznej.
  • Poziom 10  
    W sumie nie wiem czy dobrze dedukuje , ale jeśli tuner radiowy nie ma wtyczki z bolcem uziemiającym to po co na tym przewodzie izolator galwaniczny ?? wystarczy może tylko do TV ...
  • Warunkowo odblokowany
    bongola napisał:
    Witam wszystkim mam pytanie czy na dołączonym schemacie jest pokazana właściwa instalacja izolatora ???
    konkretnie chodzi mi o to czy do odbiornika radiowego z gniazdka antenowego nie ma potrzeby montowania izolatora??Schemat zastosowania separatora galwanicznego
    To masz radio czy telewizor z ubiegłego wieku?. A po jaką cholere pchać dodatkowe ustrojstwa ? żeby osłabić sygnał?. każde urządzenie ma swój separator sygnału
  • Poziom 22  
    Witam, odbiorniki radiowe nie potrzebują izolatora ale komputer z kartą tv napewno, ja zastosowałbym dwa izolatory, jeden dla tv drugi dla karty tv komputera.
    Sieci tv kablowej same powinny dawać takie izolatory w swoich instalacjach ale...
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z Przemysł Elektryka Energoelektronika
  • Specjalista elektryk
    sp5wcx napisał:
    Według mnie separator to ten kwadracik z symbolem niby transformatora, .

Tak , to jest separator zastosowany na wejściu sieci.
  • Poziom 10  
    Gwoli wyjaśnienia!
    Separator chcę zainstalować ponieważ wcześniej miałem zdarzenie iż spalił się przewód uziemienia w kablu od TV oraz z listwy zabezpieczającej i dostałem odp iż jest różnica potencjałów w sieci kablowej a zasilającej bloku mieszkalnego .
    Stąd pytanie gdzie zainstalować taki separator? :D
  • Poziom 36  
    bongola napisał:
    Separator chcę zainstalować ponieważ wcześniej miałem zdarzenie iż spalił się przewód uziemienia w kablu od TV oraz z listwy zabezpieczającej
    Z tego co piszesz jest poważny problem z instalacja elektryczną (a może też / lub odbiornikiem TV). To są sprawy bezpieczeństwa życia zdrowia i mienia ! Nie ryzykuj, poszukaj prawdziwego Elektryka (do instalacji elektrycznej) który ma też pojęcie o EMC. Zdalnie się sprawy nie zbada.
  • Specjalista elektryk
    Zgadzam się z kolegą "kondensator" , stosując separator możesz stworzyć sobie "pułapkę" nie na żarty.

Małe jest prawdopodobieństwo, że wina leży po stronie sieci kablowej - ale nie wykluczam (miałem już sytuację, gdzie na masie przewodu od abonenta była pełna "faza" która poprzez odseparowaną część multitapu zamykała się z innymi użytkownikami - bo jeden z nich zamiast "zerować" bolec w gniazdku, podłączył na niego fazę)

W Twoim przypadku, jeżeli wstawisz separator na wejściu sieci, a "przebicie" fazy idzie z kierunku od Twoich urządzeń odbiorczych (tv, komputer) cały odcinek przewodu antenowego wraz z urządzeniami zainstalowanymi na nim, które są nieizolowane stwarzają bardzo poważne zagrożenie życia - tak więc lepiej wezwij elektryków.
    Pzdr