Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transformaor a zasilacz symetryczny,

kogar 20 Jan 2009 10:33 1342 3
    kogar
    Level 11  
    Witam serdecznie.
    elektroniką bawiłem się parę ładnych lat temu coś tam z podstaw się pamięta ale wolę się upewnić zanim będe musiał szykować się na koszty;)

planuje zmontować zasilacz symetryczny i chyba to zrobię z kitu AVT 2624 tylko jest tam napisane o transformatorze TS40/043 czyli 2 x 18V - 2 x 1,1A.

Ja natomiast dysponuję transformatorem toroidalnym 100 VA i 2x24V

czy mogę użyć ten transformator do tego kitu? ewentualnie jakie modyfikacje musiałbym wprowadzić do tego układu aby wykonać to na tym transformatorze?

nie ukrywam, że wolałbym zasilacz symetryczny z płynną regulacją ( od minimum jakie się da ) do powiedzmy 30V niestety nie potrafię sobie poradzić z zaprojektowaniem czegoś takiego, ewentualnie nie wiem gdzie szukać takiego schematu.

załącznik to układ zasilacza z KITu AVT

pozdrawiam
    kogar
    Level 11  
    w tych notach katalogowych znalazłem taki schemat:

Transformaor a zasilacz symetryczny,

u mnie napięcie wejściowe będzie 34 V

jakie mają tam być zastosowane kondensatory? elektrolity ceramiczne? (jeśli elektrolity to na 35 V?)

a jaki będę mógł maksymalny prąd uzyskać z wyjścia + i wyjścia - ?
    jest tam napisane: że pełen prąd wyjściowy nie jest osiągalny? zależało by mi na wyjściu przynajmniej 1,2 A uzyskam taką wartość ?
    Bonkot
    Level 39  
    Witam
    Na stronie 18 noty katalogowej LM317 są schematy ze zwiększoną wydajnością prądową, 3 i 4A. Przy napięciu wejściowym ok 35V, maksymalne napięcie wyjściowe będzie wynosiło ok 32 -33V. Kondensatory (elektrolity) należy w tym przypadku stosować na minimum 40V. Chociaż nie ma ich na schemacie, ja zastosowałbym jak najbliżej nóżek "IN" i "GND" oraz "OUT" i "GND" kondensatory o dielektryku stałym o wartości 100nF.
    Pozdrawiam.