Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnk od wirówki na prąd staly

20 Sty 2009 11:17 1646 7
  • Poziom 9  
    Witam,chciłbym się spytac,czy mozna silnik od wirówki do bielizny 250w przerobic na prąd staly ok.24-50v?Czy lepiej uzyc przetwornicy 12v na 220v zmiennego?Silnik chce uzyc do roweru elektrycznego.(ewentualnie jaki regulator obrotow moznaby zastosowac)Jesli bedzie trzeba zamieszcze zdjecia.
  • Poziom 17  
    Nie nadaję się w żadnym przypadku nawet z przetwornicą.
  • Poziom 16  
    Proponuje silnik od motorówki, one są na prąd stały na 12 V podłączane pod akumulator
  • Warunkowo odblokowany
    W żadnym wypadku to ci się nie opłaci . Są gotowce o bardzo dobrej sprawności i gabarytowo małe . Nie będę reklamował żadnej marki ale z silnikiem do motorówki nie radzę CHŁODZENIE!!!
  • Poziom 10  
    Moim zdaniem najlepiej jest zastosować gotowy silnik na 12 V , takie są w każdym samochodzie, służą do napędu dodatkowego wentylatora przy chłodnicy. Są to niewielkie silniki, zazwyczaj rozmiaru pięści, o mocy 80-200W, w zależności od samochodu. Najlepiej się więc wybrać na szrot samochodowy i dobrać jakiś silnik.
  • Poziom 13  
    iskierk napisał:
    Witam,chciłbym się spytac,czy mozna silnik od wirówki do bielizny 250w przerobic na prąd staly ok.24-50v?Czy lepiej uzyc przetwornicy 12v na 220v zmiennego?Silnik chce uzyc do roweru elektrycznego.(ewentualnie jaki regulator obrotow moznaby zastosowac)Jesli bedzie trzeba zamieszcze zdjecia.

Jakie obroty CIę interesują ??
  • Poziom 16  
    Z tego co widać to potrzebny jest tu silnik prąd stały, najlepiej na 12V i mocy do 500W. Bo rozmawiałem z osobą która założyła ten post, chce on zbudować rower elektryczny.Używając akumulatora by było napięcie 12V ewentualnie 2 żeby było 24V. I chodzi o to żeby projekt tego roweru był jak najtańszy.
  • Poziom 9  
    Witam,interesuja mnie obroty od2500 do 5000/min.Sorry ze długo nie odpisuje,ale mam dostęp do internetu tylko w szkole.