Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT LAGUNA 1,8 RT 1995r - pod¶wietlenie

fantaz_ja 20 Jan 2009 11:58 19863 17
    fantaz_ja
    Level 2  
    witam Panów serdecznie! mam mały problem ... kupiłam piękne, "nowe" auto które miało być cudem techniki i w ogóle, ale w praktyce wyszło trochę inaczej ... tzn chodzi o stan techniczny, który wg sprzedaj±cego miał być idealny a taki niestety nie był. spłukałam się na mechanika, ale pozostał mi jeszcze jeden mały problem, który może z Wasz± pomoc± udałoby mi się rozwi±zać samej. mianowicie - nie mam pod¶wietlenia przy regulatorach/pokrętłach do nawiewów i zegarku który znajduje się nad nimi. czy to może być wina przepalonej żarówki, albo bezpiecznika, czy to jaka¶ grubsza sprawa która bez mechanika/elektronika się nie obejdzie? gdzie szukać tych bezpieczników/żarówek w razie czego? może dodam że mam pod¶wietlon± deskę - zegary i wł±cznik do ogrzewania tylniej szyby, ale pokrętła i zegarek zdechły ;(
    drug± rzecz± jest fakt że jak otwieram drzwi z centralnego to otwiera mi się tylko przód, a tył nie zaskakuje ! znaczy pozostaje zamknięty. czy to może siłowniki?
    trzeci± rzecz± jest fakt że jak odpalam LALUNIĘ na zimnym silniku to dopiero za którym¶ razem zaskakuje - tutaj już sama nie zamierzam grzebać ;) ale prosiłabym o sugestie co to może być i ile to może kosztować, bo tak jak wcze¶niej pisałam - spłukałam się totalnie.
    poproszę o radę w języku technicznym zrozumiałym dla kobiety. serdecznie dziękuję i Panów gor±co pozdrawiam !
    User removed account
    User removed account  
    fantaz_ja
    Level 2  
    bardzo Panu dziękuję za pomoc ;)
    Lin_coln
    Level 11  
    Witam. Również mam z tym problem. Lecz wyjmowanie tego wszystkiego mam już opanowane :))
    Tylko wła¶nie nie wiem gdzie mógłbym kupić żarówki do zegarka.S± tam trzy sztuki. Byłem już na każdym CPNie. W necie nie moge jej znaleĽć, bo nie ma na niej oznaczenia i nie wiem co wpisać w wyszukiwarce. Je¶li kto¶ może pomóc, to prosiłbym bardzo. Z góry dziękuje.

A dodam jeszcze, że mam lagune 1.8 90KM '98r.
    User removed account
    User removed account  
    Lin_coln
    Level 11  
    No musze wła¶nie znowu się popytać. Bo ostatni raz z t± żarówk± w motoryzacyjnym byłem chyba dwa lata temu i nie mieli.
    A i tak w ogóle, to wymieniłem wła¶nie dzisiaj żarówkę z pokręteł, bo była też przepalona :D Normalnie teraz miód malina :D:D
    Lin_coln
    Level 11  
    Byłem dzisiaj w sklepie i lipa. Mieli pełno różnych żaróweczek, z cokołem i bez cokołu, ale takiej akurat nie mieli. Prawdopodobnie dostępna jest tylko w serwisie renault, gdzie chc± za ni± 25zł i życze im wszystkiego dobrego. Gdzie¶ na jakim¶ szrocie może dostane.
    User removed account
    User removed account  
    Lin_coln
    Level 11  
    No to widze, że chyba nikt nie wie jaka to żarówka.
    User removed account
    User removed account  
    Lin_coln
    Level 11  
    No teraz naprawde nie wiem o co Ci chodzi. Wstawiłem przecież zdjęcia jak chciałe¶.
    sermarek
    Level 16  
    Witam. Nic prostszego. W sklepie elektronicznym kupujesz żaróweczkę 12V/30-50mA (tak± jakie s± w panelach do radia), ew. podobn± żaróweczkę z cokołem ale żeby dała się rozebrać. Tobie jest potrzebna sama żaróweczka z w±sami. Zakładasz j± na ten żołty cokół tak jak była stara, montujesz do auta i gotowe. Koszt 2zł. Pozdrawiam. Marek
    wojtek2812
    Level 22  
    Ciężko co¶ przy tym porzeĽbić. Kiedy¶ wymieniałem żarówki pod¶wietlenia w liczniku w golfie III. Tam s± identyczne. Plastik pękał przy wyci±ganiu ich (pewnie przegrzany) więc może być ciężko z napraw± tej żarówki. Koszt w motoryzacyjnym to ok 2 PLN. Trzeba dobrze poszukać
    agatagniewino
    Level 2  
    witam. mam problem z centralnym zamkiem nie chce mi się zakluczyć auto chciałabym się dowiedzieć gdzie jest bezpiecznik od centralnego zamku bo chciałabym go sprawdzić czy się czasem nie przepalił. proszę o odpowiedz.
    User removed account
    User removed account  
    agatagniewino
    Level 2  
    tak laguna 1 . wiesz moze gdzie jest ten bezpiecznik od centralnego zamku od laguny w którym miejscu ?????

Dodano po 2 [minuty]:

centralny zamek jest radiowy dokładany.
    Lin_coln
    Level 11  
    A nie tam gdzie wszystkie, czyli pod kierownic± pod tak± klapk±? Przynajmniej ja tak mam :)