Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana HDD a płytka recovery

bazyliuszoboski 20 Sty 2009 12:10 1918 7
  • #1 20 Sty 2009 12:10
    bazyliuszoboski
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem, wymieniłem dysk w moim laptopie Toshiba m40-295. Po zamontowaniu nowego dysku nie mogę zainstalować fabrycznego "windołsa". Po nieudanej próbie zainstalowania "windołsa" wywala mi taki oto komunikat:

GDISK(E) Cannot write to sector 0 of fixed disk 1 -- Int13 error: write fault (0xcc)
    GDISK(E) Cannot reinitialise Master Boot Record -- Int13 error: write fault (0xcc)
    !!!!!!!!ERROR!!!!!!!!
    Could not wipe disk #1

Trzeba jeszcze nadmienić, że dysk jest sprawny i zainstalowana jest na min Vista.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 20 Sty 2009 12:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Sty 2009 12:40
    bazyliuszoboski
    Poziom 9  

Dzięki
    Wiem o tym że tak można zrobić, ale czy nie można zrobić tak żeby ta płytka jednak działała. Jest o bardziej wygodne. Pozatym jest na niej oprogramowanie inne niż "łindołs" za które zapłaciłem i nie chciałbym go stracic.

0
  • #4 20 Sty 2009 14:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Sty 2009 14:43
    bazyliuszoboski
    Poziom 9  

To mnie nie urządza.Dawniej jak miałem HDD toshiby kupiony razem z kompem po włożeniu pałytki wszystko instalowało się automatycznie. I chcę żeby tak było dalej. Jak to zrobić. Na płycie recovery jest winXP a teraz mam Viste niewiadomego pochodzenia.

Coś wspominałeś o setorze startowym może to jest rozwiązanie mojego problemu??Napisz coś więcej na ten temat.Może coś w biosie trzeba zmienić??

0
  • #6 20 Sty 2009 19:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Sty 2009 22:01
    bazyliuszoboski
    Poziom 9  

Stary dysk padł. Może była na mim zpisana jakś konfiguracja sprzętowa a może na płycie recovery jest. Wymieniłem dysk konfiguracja się zmieiła i dlatego tak jest.

0
  • #8 23 Sty 2009 15:15
    bazyliuszoboski
    Poziom 9  

Już sobie sam poradziłem. Przywruciłem ustawienia fabryczne biosu i poszło.NAra

0
  Szukaj w 5mln produktów