Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOVLO 740 2.4D, 1988, silnik gaśnie po przejechaniu kilku km

mieciul 20 Sty 2009 14:44 1936 4
  • #1 20 Sty 2009 14:44
    mieciul
    Poziom 2  

Witam

Posiadam Volvo 740 2.4D z 1988 roku. Mam z nim ostatnio problem, z którym nie poradziło sobie trzech różnych mechaników, może ktoś mi tutaj pomoże lub miał podobny problem, a mianowicie:

Silnik pali bez problemów, niestety po przejechaniu paru kilometrów (mniej niż 10) silnik traci moc i gaśnie. Następnie nie chce zapalić. Trzeba się zatrzymać, odczekać chwilkę (nie raz nawet minutę lub dwie wystarczy) i silnik z trudem bo trudem ale zapali, ale znów po przejechaniu kilku kilometrów gaśnie. Przejeżdżam mniejsze odległości do zgaśniecia gdy samochód jest obciążony.

Zgodnie z polecaniami "fachowców" wymieniałem pompę paliwową oraz wtryski, nic to nie pomogło.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 20 Sty 2009 14:50
    enauto
    Poziom 29  

Spróbuj jechać z luźnym korkiem wlewu paliwa bo wygląda na to , że w zbiorniku robi się duże podciśnienie. Możesz też jak zgaśnie odkręcić wlew, jak będzie podciśnienie to usłyszysz.

0
  • #3 20 Sty 2009 15:00
    mieciul
    Poziom 2  

enauto napisał:
    Spróbuj jechać z luźnym korkiem wlewu paliwa bo wygląda na to , że w zbiorniku robi się duże podciśnienie. Możesz też jak zgaśnie odkręcić wlew, jak będzie podciśnienie to usłyszysz.

Dzięki za szybką odpowiedź. To jest pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Niestety to nie podciśnienie w zbiorniku.

Czekam na inne propozycje.

0
  • #4 23 Sty 2009 01:09
    arbgre
    Poziom 14  

Na początek zasiliłbym zawór odcinający pompy wtryskowej bezpośrednio z akumulatora. Napisz czy to płytkowa czy hydrauliczna regulacja zaworów?

0
  • #5 23 Sty 2009 01:14
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

A może ktoś sprawdzi drożność wydechu?

0