Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai mk6 V3EEMK6

mch 28 Lis 2002 18:40 1634 7
  • #1 28 Lis 2002 18:40
    mch
    Poziom 23  

Brak przewijania w obie strony.Nie odbijają hamulce i capchtan nie ma siły kręcić.Odtwarzanie w porządku.Przełącznik funkcji przeczyściłem,nie widać nic połamanego.Pomożecie?!:)

0 7
  • #2 29 Lis 2002 12:23
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

To wygląda na usterkę mechaniczną. Zdejm mechanizm z płyty głównej i pokręć ręcznie silnikiem ładowania obserwując poszczególne fazy ładowania taśmy na dysk wizyjny oraz ustawiania się rozrządu w poz.: PLAY,FWD,REW. Istnieje podejrzenie uszkodzenia zębatki ślimakowej która steruje rozrządem, w tym hamulcami.

0
  • #3 29 Lis 2002 14:06
    Richi
    Poziom 39  

Czy tam jest w mechanizmie (mechanika Philips) slimak w przekladni ??(patrzac z gory), jezeli tak to go wymien. Czasem peka wewnatrz tego slimaka plaskty i powoduje nie odciaganie chamulcow od sprzegiel. 8)

0
  • #4 29 Lis 2002 16:10
    maniekxx
    Poziom 19  

Jeśli to starsza mechanika, która charakteryzuje się zastosowaniem kilku pasków w tym jednym dużym to... na 100% uległ zestarzeniu maleńki gumowy odój (umieszczony na zderzaku pod kieszenią )
    o który uderza plastikowa listwa razem z zapadką . Uszkodzenie tego elementu powoduje iż listwa przesuwa sie dalej o ok 1mm powodując ww objawy
    pzdr

0
  • #5 01 Gru 2002 20:57
    odek
    Poziom 14  

Popieram to co Ci radzi Oldboy , ja ze swej strony dodam że w takich przypadkach miałem do wymiany plastikową dźwignię tą pod kołem funkcyjnym z malutką zębatką ( pęka w okolicy styku z metalową dźwignią ) .

0
  • #6 02 Gru 2002 09:01
    gafek
    Poziom 17  

Na pewno biała dźwignia po kieszenią kasety ! Ustaw ręcznie windę kasety w pozycji załadowania.Będziesz miał łatwy dostęp do tej dźwigni.Widać tam biały suwak a na nim maleńką (z prawej strony) dźwignię popychaną sprężyną.Obok będzie widać mały odbój wykonany z gumy - która zazwyczaj po kilku latach zamienia się w substancję o konsystencji ślimaka ( :-) ). Jeśli guma ok,to albo wymień tą małą dźwigienkę,albo trzeba ją lekko zeszlifować w miejscu w którym zazębia się ona z suwakiem - trudno to wytłumaczyć - musisz przeanalizować zasadę działania tego zespołu - wystarczy zeszlifować ułamek milimetra !Fragment dźwigni uderza dosyć mocno w czasie wykonywania operacji w suwak i po latach lekko się odkształca (wybija) przez co dochodzi do zakleszczania się jej.

0
  • #7 02 Gru 2002 23:19
    mch
    Poziom 23  

Panowie dzięki za porady, ale to nie ta mechanika.Są tam dwa paski :mały do napedu całej mechaniki i długi do dowijania.
    Hamulec blokuje tylko przy przewijaniu.Slimaki OK Koło główne OK.Pod kołem jest mała dżwignia,ktora była pęknięta.

0
  • #8 03 Gru 2002 00:16
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zgadza się, kiedyś(kilka lat temu) taką regenerowałem bo nie bylo możliwości kupić nowej. Nie wiem jak obecnie. Plastikowa(o której mówimy) oznaczona na rysunku złożeniowym B81 współpracuje z dźwignią metalową B34. Jeżeli ta pierwsza ma pękniety występ to nie będzie przewijania.

0