Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19-1,7benz-odcina pompę paliwa

tip 20 Sty 2009 15:24 2326 3
  • #1 20 Sty 2009 15:24
    tip
    Poziom 10  

Mam problem z Renault19 1,7 jednopunkt wtrysk-95.Posiada instalację gazową i na gazie pali,na paliwie odcina pompę paliwa i jednocześnie wtrysk,nieraz potrafi załapac na paliwie.Pompka sprawna i przekaźnik pompy sprawny,po podłączeniu do komputera diagnostycznego pokazuje usterkę sondy lambda.
    Czy ktoś się spotkał z tą usterką w tym aucie??

0 3
  • #2 20 Sty 2009 17:17
    zeberko76
    Poziom 9  

witam masz instalacje ze sterownikiem sondy lambda czy zwykły system , zawór na przewodzie parownik-mikser? sonda niema wpływu na prace pompy ,stawiał bym na uszkodzony sterownik benzyna-lpg.pozdro

0
  • #3 21 Sty 2009 08:52
    tip
    Poziom 10  

Tak jest z sonda,jeden przewód wychodzi i jest połączony z sterownikiem gazu,ale to wiem że nie od sondy,jak załapie na bęzynie od czasu to jak sie przełączy na gaz to pompka paliwowa działa,jak mu odbije i przestaje chodzic na bęzynie to przy odpaleniu na gazie nabiera 2,5 tys obrotów,a po przełączeniu na benzynie brakuje sterowania na cewkę przekaznika i nie działa wtrysk paliwa,jestem ciekawy co do sterownika silnika bo z tamtąd sygnały wychodzą,sterownik przełącznik gazu jest ok,przełancza zasilanie jak należy,impuls jest ok z wału bo jest iskra,i automatycznie załancza gaz jak się silnik obraca.ciekawa zagrycha.Co najgorsze to niema błędu czy na cdif2 czy na bosch kts 540 jak podłanczałem.Jedynie sondę pokazał,ale była odłanczana to miał prawo pokazac.Dziś szukam dalej co to może byc.

1
  • #4 02 Lut 2009 22:30
    tip
    Poziom 10  

Okazało się uszkodzenie sterownika-komputera-,po wymianie na drugi takich samych parametrów usterka znikła od razu,autko śmiga bezawaryjnie.
    Zamykam temat i pozdrawiam-TIP

0