Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simlock Huawei E160 Kilan Kendi

wxw 28 Lut 2009 16:41 58890 84
    mały naukowiec
    Poziom 20  
    No jak z tych ofert pre-paid też, to fajnie. Tylko czy nie dotyczy to tylko osób, które mają z nimi umowę?
    Zresztą pójde może i sie ich zapytam :D
    slama
    Poziom 10  
    Pytałem w Arkadii w Warszawie - akcja obejmuje tylko telefony... :-/
    mały naukowiec
    Poziom 20  
    Ja się dzisiaj pytałem i ściągają też z modemów ;]
    slama
    Poziom 10  
    Cóż... trzeba się będzie przespacerować po innych punktach aż się znajdzie taki, gdzie twierdzą że obejmuje i modemy. :-)
    mały naukowiec
    Poziom 20  
    Zobaczy się, pójdę tam ściągnąć locka ze swojego e160 ;]
    pesa1
    Poziom 10  
    dzwoniłem do pleya i powiedzieli że nic niewiedzą na ten temat
    mały naukowiec
    Poziom 20  
    Hmmm, ciekawe. Jak się mi uda, to napiszę :D
    piter779
    Poziom 10  
    Koleś W Playu powiedział najpierw, że się da wziął wszystkie dane z modemu i umowy rejestracyjnej wysłał maila w odpowiedzi dostał, że obejmuje tylko telefony i nie są w stanie usuwać simlocków z modemów. A już miałem nadzieję :(
    Czekamy nadal na samodzielny sposób!!!
    pesa1
    Poziom 10  
    czyli nadal simlock z e160 pozostanie tajemnicą ja też kąbinuje cały czas ale nic sposób z e220 napewno niedziała
    fejsik
    Poziom 11  
    Witajcie. Mam złe wieści co do ściągania SIMa z E160. Nie wiem na jakiej zasadzie KulanKendi sciagaja sima bo w edytorze hex ja kodu nie znalazlem...Do rzeczy: Tu jest moj wyciagniety soft qmat'em z E160 przed sciagnięciem SIM-LOCK'a: http://www.mm.pl/~interfejsik/pliki/e160.bin . Kod odblokowujący to: 66820157 podany przez serwis KulanKendi, który ściągnął SIM-LOCK'a. Jednak programami Cygnus Hex Editor i XVI32 za diabła nie mogę odszukać tego kodu. Macie wyciągnięty soft i kod odblokowujący - może komuś się uda rozgryść gdzie to siedzi. Pozdrawiam
    ..::eve::..
    Poziom 2  
    a gdybyś teraz wyciągnął jeszcze raz i porównał w hexie ??
    będzie wtedy widać różnice w jakimś adresie
    fejsik
    Poziom 11  
    Pewnie, że gdzieś jakiś adres się różni, ale siedzieć i porównywać 2 hexy zajelo by kuuuuupe czasu. Szukalem nawet programu, ktory moglby porownac, ale takowego nie znalazlem
    radiotel
    Poziom 11  
    Wrzuć może jeszcze raz oba biny.
    kristopulo
    Poziom 9  
    fejsik: czy moglbys wrzucic ten drugi bin(po odblokowaniu)? mam gdzies programik do patchowania ktorym porownywalo sie biny wiec mogloby to pomoc w zlamaniu systemu
    mmaacckkii
    Poziom 13  
    hex edytor porównuje piliki i podświetla różnice między nimi :)
    x_LeNDo_x
    Poziom 13  
    dokladnie.. haslo w google i wyskoczy milion darmowych programow ;) szukam juz ciagow roznych tego kodu ale nigdzie nie ma takiej sekwencji nawet z odstepami :S moze faktycznie gdyby odczytac oryginal i po odblokowaniu to by ulatwilo cala czynnosc ;) wgralo by sie odpowiednia czesc romu i (teoretycznie) po problemie ;) sam mam 2 modemy i nie wiem czy placic czy powalczyc jeszcze troche :] przydal by sie rom po odblokowaniu kolegi :)
    monachichanik
    Poziom 2  
    Witajcie Panowie
    Mam takie pytanko odnośnie huawei'a e160 -
    otóż zmodyfikowałem soft pod mój model z Play'a
    pod kątem hasła, przy wgrywaniu firmware które kompletnie wszystko zmienia w modemie na najnowsze (nie mylić z dashboardem;-)
    i po wgraniu najnowszego softu simlock nadal siedzi :-/
    więc nie wiem już gdzie tkwi problem ale nadal próbuje:]
    może ktoś wie w którym miejscu jest ten lock?

Pozdrówka
    slama
    Poziom 10  
    Ja próbowałem ugryźć problem z jeszcze innej strony. Ściągnąłem DC-unlocker oraz program do przechwytywania komunikacji PC<->RS232 lub PC<->USB. I tym programem chciałem przechwycić co DC-unlocker robi w modemie. Niestety DC-unlocker jest tak sprytny, że zauważa uruchomiony program przechwytujący i... wyłącza go. :-) To może znaczyć, że przechwycenie tej komunikacji może dać odpowiedź czego i gdzie szukać! Niestety tego wyłączania nie umiem już obejść... może jest ktoś na forum kto potrafi takie zabezpieczenie przeskoczyć?
    Lonek
    Poziom 19  
    fejsik napisał:
    Witajcie. Mam złe wieści co do ściągania SIMa z E160. Nie wiem na jakiej zasadzie KulanKendi sciagaja sima bo w edytorze hex ja kodu nie znalazlem...Do rzeczy: Tu jest moj wyciagniety soft qmat'em z E160 przed sciagnięciem SIM-LOCK'a: http://www.mm.pl/~interfejsik/pliki/e160.bin . Kod odblokowujący to: 66820157 podany przez serwis KulanKendi, który ściągnął SIM-LOCK'a. Jednak programami Cygnus Hex Editor i XVI32 za diabła nie mogę odszukać tego kodu. Macie wyciągnięty soft i kod odblokowujący - może komuś się uda rozgryść gdzie to siedzi. Pozdrawiam

Sczytaj ten modem PO ściągnięciu simloka i daj link ??
    monachichanik
    Poziom 2  
    Najnowszy soft z 27 lutego 2009 do huawei E160

[url=http://rapidshare.com/files/214279002/E160Update_11.608.08.81.exe.html
    seb-art
    Poziom 10  
    monachichanik napisał:
    Najnowszy soft z 27 lutego 2009 do huawei E160

[url=http://rapidshare.com/files/214279002/E160Update_11.608.08.81.exe.html

cos ten url nie dziala moze ktos ma lepszy?
    piter779
    Poziom 10  
    Nadal bez zmian? Simlok nadal tajemnicą!!!
    Zbycho9
    Poziom 20  
    Rozmowa o simloku jednak i ja wtrącę się byc może ktoś spotkał się z takim przypadkiem mam modem E160G z angielskiej trójki bez simloka ale nie czyta mi karty wyskakuje komunikat " card sim not akccepted" może wiecie z czym to jest związane - sprecyzuję iż kartę odczytuje jednak nie można się zalogować testuję na play

Pozdrawiam
    KulanKendi
    Poziom 1  
    Ze wzgledu,ze wiekszosc osob dodalo huawei do boxow,mozna wiec powiedziec cos wiecej. Kodu nie ma w firmware modemu, nie ma tez w EFS2 itp. Kod jest liczony po IMEI.

pzdr
    fejsik napisał: