Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Twingo 1,2, wtrysk. Pali jak czołg, szarpie,

04 Apr 2004 19:59 7200 3
  • Level 16  
    Renault Twingo, 1.2kat, wtrysk ... pali do 12 l/100km, szarpie podczas jazdy, nie wchodzi na obroty itp. Pomocy !!! Mechanika gra,
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 16  
    pewnie bawiłes się instalacją radio akumulator itp.
    musisz podjechać do kogoś co ma urządzenie diagnostyczne do reno lub serwis i przeprowadzić ponowna adaptacje przepustnicy 99% miałem 3 przypadki ztymi silnikami 1,2
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 17  
    do sprawdzenia - silnik krokowy , sonda lambda (kabelki), rozdzielacz zapłonu (pękniety "palec")
  • Level 16  
    twingo wrote:
    do sprawdzenia - silnik krokowy , sonda lambda (kabelki), rozdzielacz zapłonu (pękniety "palec")

Sprawa wygląda następująco - zgodnie z poradą tzw "serwisu autoryzowanego"(w którym pracownik nie mógł znaleźć złącza diagnostycznego :) a potem nie mogł się połączyć) wymieniłem kable WN, świece, kopułkę i palec rozdzielacza. 0% poprawy. sam pomierzyłem sondy, czujniki, kable itp - wszystko OK, Okazao się że przyczyną tych dziwnych objawów był uszkodzony ...katalizator, który przytykał układ wydechowy(stąd objawy w postaci nieregularnego i z różnym nasileniem słabnięcia samochodu, szczególnie przy najechaniu na nierówności. Po wymianie autko hula aż miło. Szkoda mi tylko stówy za złą diagnozę w tzw serwisie:)