Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony DCR-TR7000E - problem z akumulatorem

04 Kwi 2004 20:14 2179 5
  • Poziom 11  
    Posiadam kamerę cyfrową Sony DCR-TR7000e , zasilana jest akumulatorkiem INFOlithium NP-F330. Pojawił sie następujący problem z tym akumulatorkiem;
    -akumulator jet naładowny kamera wskazuje 118 min pracy , pracuje do wskazania 70 minut i nagle zeruje sie wskażnik pozostałego czasu pracy kamera sie wyłącza. Ładuję akumulator, proces ładowania zaczyna sie od wskazania 70 minut ładuje sie na full. Wkładam naładowny akumulator do kamery wskazuje full pracuje do wskazania tym razem 90 minut i padaka ,zeruje sie i kicha. znowu trzeba ładować bo nie startuje.
    Do tej pory nie miałem ,żadnych doświadczeń z akumulatorami infolithum i nie wiem czy to jest oznaka wyeksploatowania akumulatora , czy to kamera mi szwankuje.
    Ślicznie dziękuję za sugestie .
    Pozdrawiam
    JK
  • Poziom 15  
    Do wymiany bateria.Jest to dosyc typowe uszkodzenie szczegolnie dotyczace modelu NP-F330.
  • Poziom 37  
    Mialem ten sam problem w kamerze trv-240. Tez miala 80 min do konca i buch... po krzyku. Nie wiem ale to chyba sprawa efektu pamieciowego . Podmienilem baterie i chula jak zloto, ale podejrzewam ze za jakis czas bedzie to samo. Ale to juz sprawa mojego brata bo to jego kamera... Pozdrawiam. :)
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedz. Trudno to przełknąć , ale czekaja mnie wydatki na nowy akumulator. :(
    pozdrawiam wszystkich
    JK
  • Poziom 11  
    Miałem taki sam problem z tym akumlatorem. Ładował się do full z tym że jak był nowy to do 150 minut, a teraz nawet do 170 min. A po włączeniu kamerki dochodziło do ok 80min i padał martwy. Sformatowałem akumulator i jest wporzo prawie jak nowy. Zanim kupisz nowy akomulator spróbuj ten sformatować. ( ładować ok 16 godzin, rozładować aż padnie, znowu naładować 16 godzin i powinien chodzić). Spróbować warto, bo można zaoszczędzić trochę kasy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.
    Dostałem padniętą baterię NP-F330 (dosłownie zgnite jedno ogniwo). Postanowiłem wkleić tam ogniwa Panasonica pochodzące z uszkodzonej laptopowej baterii (uszkodzenie polegało na przeładowaniu baterii powodem czego było rozłączenie się styków w ogniwach pod biegunami dodatnimi małe membrany). Może to zabrzmi amatorsko, ale zagięta szpilka idealnie nadaje się do dociśnięcia membran na stare miejsca i ogniwa zaczynają żyć.
    Ponieważ "nowe" ogniwa są sporo większe od orginalnych usunąłem z obudowy wszystkie orginalne elementy mocowania.
    Pierwsze ładowanie trwało około 1,5 godziny. Bateria w kamerze pokazała 115 minut. Zostawiłem ją włączoną czekając czy wytrzyma. Minęło 115 minut , pokazał się znak, że baterię czas zmienić. Kamera działała jeszcze ponad dwie godziny (wyłączony wizjer, monitor, brak kasety).
    Ponieważ baterie litowe mają układ, który nadzoruje ich pracę mierząc ile prądu wpłynęło ile wypłynęło postanowiłem poprawić wskazania licznika (dwugodzinna rezerwa z mrugającym znaczkiem jest denerwująca!).
    Rozładowałem pakiety poza układem nadzorowania (bezpośrednio żarówka do ogniw, wyliczony czas, żeby zdjąć nadmiaru tyle co potrzeba).
    Pomogło po naładowaniu bateria pokazała czas pracy 246 minut!
    Zgadzało się to z czasem pracy baterii (po jego upływie pojawił się znaczek końca i po około 7 minutach kamera się wyłączyła.
    Wszystko było Ok do momentu pełnego naładowania baterii, teraz mam znowu 115 minut + dwie godziny rezerwy.

Może ktoś ćwiczył ten temat i wie jak w prawidłowy sposób skalibrować baterię po wymianie pakietów?
    Jak wytłumaczyć elektronice w baterii, że zaczynamy pracę z "nowymi" ogniwami i że trzeba zapamiętać ich właściwą pojemność?

Zakończenie ładowania następuje po przekroczeniu napięcia na ogniwach (licznik nie ma wpływu), Wyłączenie kamery również napięciem. Pokazanie symbolu końca baterii informacja od licznika.

Mam nadzieję, że ktoś się już bawił w wymianę i wie jak poradzić sobie z elektroniką baterii.