Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne obroty w Panasonicu ?

maraon 04 Kwi 2004 20:24 1091 10
  • #1 04 Kwi 2004 20:24
    maraon
    Poziom 11  

Kupiłem Panasonica NV-HD 800 i mam problem związany z obrotami.
    Jeśli nagrywam obraz w trybie SP obraz jest "żyleta" natomiast jeśli nagrywam w LP obraz na górze i na dole jest zniekształcony. Tę samą kasetę włożyłem w magnetowid Sony i zaobserwowałem dziwne zjawisko:
    Tam dzie było nagranie w Pansonicu na SP w Sonym jest trochę zniekształcone i zapala się tryb LP, natomiast tam gdzie było nagranie LP Sony odtwarza bardzo powoli tak jak np. płyta winylowa 45 byłaby odtwarzana na obrotach 33.
    Co może być przyczyną i jak to ewentualnie usunąć. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

0 10
  • #2 04 Kwi 2004 23:14
    GrzesieG
    Poziom 16  

A jak odtwarza inne taśmy, nagrane na sprawnym vcr?
    Czy długo stabilizuje się tracking? (po włączeniu obraz śnieży, skacze i po chwili się dostraja)
    To by sugerowało rozkalibrowanie toru prowadzenia taśmy.

0
  • #3 05 Kwi 2004 07:24
    JANUSZ 1
    Poziom 11  

Sprawdz zasilacz elka

0
  • #4 05 Kwi 2004 08:49
    maraon
    Poziom 11  

Okazało się, że źle jest ustawiona głowica synchronizacji.
    Jak można dobrze ustawić głowicę sysnchronizacji?

0
  • #5 05 Kwi 2004 09:19
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli masz oscyloskop to znajdź na płycie głównej punkt pomiarowy PB CTL OUT i reguluj wysokością H zespołu głowic AUDIO/CTL na maksymalną amplitudę impulsów (przy zachowaniu tego samego poziomu AUDIO). Bez oscyloskopu można to robić ustawiając dolną krawędź taśmy na wysokości 0,2-0,5mm (w zależności od producenta) powyżej dolnej krawędzi głowicy CTL, ale nie będzie to precyzyjne ustawienie.

0
  • #6 05 Kwi 2004 10:28
    maraon
    Poziom 11  

Czy do tego zabiegu musi być jakaś specjalna kaseta serwisowa (testowa)

0
  • #7 05 Kwi 2004 11:42
    MEDVET
    Poziom 11  

Jeśli jest to VCR na gwarancji, to ja radzę nie grzebać, tylko oddać do serwisu. Bo jak coś źle zrobisz, to gwarancji nie będzie, a przyjdzie bulić, ze hej !

0
  • #8 05 Kwi 2004 11:53
    maraon
    Poziom 11  

Po pierwsze jest on po gwarancji, a po drugie to co mogę źle zrobić -tylko tyle, że źle będzie odtwarzał i nagrywał.

0
  • #9 05 Kwi 2004 12:31
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

maraon napisał:
    Czy do tego zabiegu musi być jakaś specjalna kaseta serwisowa (testowa)

Niekoniecznie, może być każda inna o ile masz pewność, że impulsy CTL zostały poprawnie nagrane, czyli na w pełni sprawnym VCR.

0
  • #10 05 Kwi 2004 12:43
    eltras
    Poziom 1  

Jeżeli ten magnetowid ma już kilka lat, proponuję sprawdzić napięcia zasilajace, a najlepiej wymienić w zasilaczu wszystkie kondesatory elektrolityczne na nowe - pszypuszczam, że po tym zabiegu powinno być lepiej.

0
  • #11 05 Kwi 2004 13:10
    maraon
    Poziom 11  

Czy wśród czytelników forum jest jakiś serwisant pracujący lub mieszkający w Warszawie który mi to zrobi?

0