Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 9836 nie działa

20 Sty 2009 23:04 6305 6
  • Poziom 9  
    Zmywarka Whirlpool ADG 9836 nie działa. Po zmywaniu została woda i zmywarka nie włącza się. Jak wybiorę wodę to zmywarka zacznie myć chociaż nie słychać na początku załączającej się pompki do wypompywania wody. Po jakimś czasie program się zatrzymuje wyświetla się F4 i przycisk start miga 4 razy. Błąd da się skasować przyciskiem clear. Wcześniej tzn przed awarią mam wrażenie, że zmywarka pracowała głośniej niż poprzednio (ma ok 2,5 roku)
    Co może być przyczyną ? :cry:
  • Poziom 9  
    Jak mogę sprawdzić czy to pompa i która to jest pompa spustowa (wydaje mi się że ta elektromagnetyczna). Czy taką pompę to można rozebrać ? Czujnik raczej wykluczam bo jak nie ma wody to zmywarka odczekuje chwilę w której powinna wypompowywać wode i zaczyna mycie, aż do momentu gdy znów musi wypompować wode wtedy wyświetla F4. Wąż spustowy też jest drożny. Czy jest sens próbować samemu czy raczej serwis. Dodam, że ja to raczej mechanik niż elektryk czy elektronik.
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Patrząc od frontu to pompa spustowa jest po lewej stronie, to ta mniejsza. Sprawdź czy śmigło pompy nie jest zablokowane np. kawałkiem szkła. Ew. podłącz pompę bezpośrednio pod 230V ( pamiętaj o BHP) ;). Jeśli ruszy, to do sprawdzenia układ zasilania pompy.
  • Poziom 9  
    Jak sprawdzić czy nie ma w niej szkła bo były kawałki w zagłębieniu na wodę? Pompa ma cewkę i ją zdjełem wydaje mi się, że góra powinna odsłonić się po obrocie ale siedzi to ciasno a nie chcę czegoś złamać. Dodatkowo jak położyłem ją na boku chyba coś co blokowało się przesuneło bo po postawieniu pompka zaczęła działać. Niestety za chwilę było głośniej i potem wcale przestała działać i znowu F4.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Gdy zmywarka leży na plecach to od dołu pompy drenażowej jest zawleczka blokująca jej obrót w mocowaniu. Odciągnij ją i o 1/3 obrotu obruć pompę i wyciągnij ją z mocowania. Sprawdź wtedy, czy nic nie blokuje pompy.

Druga przyczyna to możliwe uszkodzenie samej pompy. Nagrzewa się uzwojenie i bimetal ją wyłacza. Ale to opcja mniej prawdopodobna.
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc przeczyściłem pompkę i zmywarka działa.