Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kolumny ustawić? Zniwelowanie głośności?

traax 20 Sty 2009 23:35 1121 10
  • #1 20 Sty 2009 23:35
    traax
    Poziom 20  

Witam! mam otóż mały problem z sąsiadką, mam ws432 i altony 70, niestety na ustawieniu potencjometru głośności na "godzinę 9" sąsiadka wali mi po ścianach ewentualnie przyjdzie sobie poskarżyć, jest to bardzo cicho jak dla mnie, ale widocznie dla niej za głośno ;/ mam ustawione kolumny pod sufitem tak jak na obrazku:

czy ustawienie mebli i kolumn w ten sposób :

zmniejszy poziom dźwięku u sąsiadki dobiegający z mojego pokoju?

0 10
  • #2 20 Sty 2009 23:50
    romano5809
    Poziom 23  

Według mnie to zyskasz na tym najwyżej 1 godzinę... :) Zamiana kolumn zbyt wiele ci nie pomoże - to jest tak jak z wiertarką udarową - ściany tak przenoszą takie drgania, że czasem trudno się zorientować, czy wierci sąsiad z góry, czy z dołu. Mógłbyś ew. wygłuszyć ściany odpowiednimi materiałami, ale koszt takiej operacji byłby zabójczy dla twojej kieszeni. Tanim kosztem możesz położyć na ścianach grubą kilkuwarstwową i strukturalną tapetę, ale to nie powstrzyma nawet w 1/4 twoich Altusów
    przed molestowaniem sąsiadki. Moim zdaniem po prostu masz "przechlapane" i niewiele na to poradzisz.

0
  • #4 21 Sty 2009 13:14
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po usytuowaniu pokoi wnioskuję, że mieszkasz w bloku z "dużej płyty". Jeśli tak jest, to bardzo prawdopodobne, że pomiędzy sąsiadką i tobą (a raczej mieszkaniami) zamiast płyty konstrukcyjnej, jest płyta działowa (gipsowa :!: ). Jeśli tak, to faktycznie masz "przechlapane". Ja mam usytuowaną w ten sposób sypialnię a sąsiedzi pokój "dzienny" z rtv. Więc w nocy słucham sobie programy publicystyczne, które oni uwielbiają.

0
  • #6 22 Sty 2009 11:03
    Soprzemo
    Poziom 17  

sluchawki to nie to samo co bez.
    Moze zapytarz zarzadce czy nie mozna wstawic plyt wygluszajacych
    Moj znajomy przeprowadzil sie do takiego mieszkania gdzie pod nim pozniej przeprowadzila sie poczta. A jak to na poczcie pieczatki stawiaja tak jak by mlotkiem walic w sciane.
    Po wniesieniu kilka razy skarg na poczte wstawiono w sciany plyty wygluszajace i teraz jest o wiele lepiej.

Regulamin p.15
    [Art]

0
  • #7 23 Sty 2009 17:15
    quniq
    Poziom 21  

No tak, tylko, ze na poczcie walic trzeba, a muzykę można ściszyć...
    Chyba zostają Ci słuchawki... Ew. mniejsze głośniki.

0
  • #8 23 Sty 2009 17:23
    Dani66
    Poziom 30  

Przeprowadź się do zwykłego domu (np. na wieś) :)

0
  • #10 24 Sty 2009 15:50
    salati
    Poziom 11  

Zostaje Ci zaprosić sąsiadkę na kawę i wyjaśnić jej, że lubisz sobie czasem posłuchać muzyki głośniej. Może uda się jakoś dogadać, np. w jakiś godzinach sąsiadka gdzieś wychodzi. Pewnie pojawią się za chwilę głosy, że to Twoje mieszkanie i od 6-22 możesz grać jak głośno chcesz, a jak się sąsiadce nie podoba to niech dzwoni na policję. Jednak z własnego doświadczenia powiem Ci, że lepiej jest się dogadać niż walczyć na siłę.

0
  • #11 26 Sty 2009 11:56
    zet28
    Poziom 15  

Za głośno czyli co? Basy czy tony wysokie i średnie? Gdy chodzi o basy to kolumny nie mogą stac tyłem ani na wprost tego pokoju. Najlepiej bokiem czyli ściana gdzie jest okno.

0