Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 7030 TMSP zrywa pion na AV

21 Sty 2009 11:27 1305 4
 • Poziom 21  
  Witam
  problem polega na tym że tv gra przez antene ok ale jest podlączona przez av "N-ka" i zrywa pion na niektórych programach mam go teraz na warsztacie i jest podłączony pod niego ferguson i tez skacze ale zauważyłem że tylko na programie reklamowom szczególnie jak zmieniają sceny a szczególnie jak napisy lecą to brak synchonizacji całkowicie. Powymieniałem już prawie wszyskie elka na wtórnym i w przetwornicy w tym tv bo to standart i dalej zrywa ten pion.
 • Poziom 26  
  Może oscylator V HOLD? Być może chwilowo zanikający sygnał video na av(np. ciemny obraz między reklamami) powoduje że synchronizacja się na chwilę gubi bo nie ma sygnału video synchronizają i traci pion.
 • Poziom 41  
  Kondesatorek i opornik na wyjściu video
 • Moderator
  Po części tylko mogę się zgodzić z wcześniejszą podpowiedzią elektro155 - zaniki impulsów synchro V mogą być spowodowane ich obcinaniem przy zbyt dużej amplitudzie sygnału.
 • Poziom 21  
  Witam
  wreszcie udało mi sie doprowadzić naprawe do końca a mianowicie udało mi sie podmienić blok p-czy i to był dobry pomysł tv chodził bez żadnych zakłuceń , teraz pozostało tylko znaleść uszkodzenie, sprawcą całego zamieszania okazał sie US202 TDA5850.
  Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi.