Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie obroty i nierówna praca Vectra b 2.0 ( X20xev)

21 Sty 2009 13:13 5002 4
  • Poziom 10  
    Witam.Mam problemik i chciałem poprosić was o pomoc.Objawy :Po odpaleniu na wolnych obrotach silnik pracuje nie równo (trzęsie się delikatnie i obroty falują 700 – 900 w takt tych trzęsawek). Po jakiejś minucie obroty wzrastają do 1500 i zaczynają falować 1500-2500.Podczas jazdy po wysprzęgleniu obroty rosną do 3000 i tak zostają, a gdy jadę trzymając obroty poniżej 3000 silnik przerywa , dopiero powyżej ciągnie równo.Zmieniłem świece ( przewody wymieniana jakieś 10 tys temu NGK), podmieniłem krokowy i nic .Po podpięciu pod abcom nie ma żadnych błędów, a praca przepływki i innych rzeczy wydaje się prawidłowa.Podejrzanie wygląda tylko praca TPS ( czujnik położenia przepustnicy) bo po przekręceniu kluczyka na zapłon już jest na nim napięcie 0,46v,po odpaleniu na wolnych też 0,46v i dopiero po dodaniu ostro gazu powyżej 3000 zaczyna zmieniać się od 0,7 do 0,95v.Mam prożbe do kogoś kto ma opcom lub opelscaner i autko takie jak ja , gdyby mógł mi podać jakie są u niego wartości napięć i przy jakich obrotach na tps.Był bym bardzo wdzięczny. A może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 31  
    TPS jest ok. Szukaj lewizny po prawej stronie silnika wprawione ucho ją usłyszy.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    A czy lewe powietrze ma wpływ takrze na prace na gazie , bo zapomniałem dodac ze auto ma instalke 2 gen i na gazie te objawy sie jeszcze nasilają.
  • Poziom 10  
    Okazało się że problemem było zbyt niskie napięcie na grzałce sondy,co powodowało szaleństwa we wskazaniach sondy.Sprawę rozwiązało podpięcie dodatkowego przewodu + z przekaźnika do plusa grzałki.Niestety po dwóch tygodniach super jazdy bez żadnych problemów pojawił się problem z gaśnięciem na zimnym silniku, ale o tym już w innym temacie.