Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra 2000r (po liftingu), żółta kontrolka

Sardon 21 Jan 2009 15:04 4145 1
 • #1
  Sardon
  Level 2  
  Witam. Może na początku przedstawię krótką historię samochodu. Więc został on sprowadzony z Niemiec, po lekkiej stłuczce (puknięty od tyłu, wgnieciony lekko zderzak, zbita lampa). Po naprawie samochód sprawował się ok do czasu, kiedy nieuważny kierowca spowodował koleją stłuczkę (samochód puknięty w bok, wywalone poduszki). Po kolejnej naprawie (zostały wymienione również airbagi) zaczęły dziać się z nim dziwne problemy.

  Pojawiła się żółta kontrolka (ikonka silnika) Po wizytach u kolejnych 3 fachowców, po sprawdzeniu komputerem doszli do wniosku, że wina jest po stronie kolektora. Została wymieniona sonda lambda na nową, jednak nie przyniosło to rozwiązania. Samochód ma tendencję do gaśnięcia w trakcie podróży. Zapalają się kontrolka od airbag, gaśnie radio i pozostała elektronika - samochód staje. Działają tylko światła. Zauważyliśmy, że klamra od - akumulatora jest poluzowana, więc wymieniliśmy na nową, problem niestety nie znika. Akumulator ma z rok czasu, lecz bardzo szybko się rozładowuje. Wiecie co może być przyczyną? według specjalistów wszystko powinno być ok..
 • #2
  Grylus
  Level 11  
  jeśli aku się rozładowuje świadczy to że jakieś urządzenie pobiera prąd po wyłączeniu kluczyka . Może osoba która naprawiała autko popełniła jakieś błędy i zaczyna warioweć elektronika|??