Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta TV i pytanie dotyczące sprzętu...

leito276 21 Sty 2009 17:25 630 1
  • #1 21 Sty 2009 17:25
    leito276
    Poziom 9  

Witam. Planuję złożenie nowego komputera i myślę nad zamontowaniem karty TV w komputerze.
    Moje pytanie jest następujące:
    Czy gdybym takową kupił, mógł bym podłączyć ją w jakiś sposób do dekodera?
    Posiadam telewizję "N" i zastanawiałem się, czy mógł bym na komputerze odtwarzać te dodatkowe kanały.
    Wydaje mi się to raczej niemożliwe, ale kto pyta nie błądzi.
    Z góry dzięki za odpowiedź :)

0 1
  • #2 21 Sty 2009 17:57
    romano5809
    Poziom 23  

No więc tak... Dekoder po odkodowaniu sygnału "N" przesyła kablem normalny sygnał telewizyjny do telewizora.Skoro ten sygnał odbiera telewizor, to tak samo może go odbierać twoja karta telewizyjna - to już kwestia rodzaju kabla i ew. przejściówek. Niestety problemem będzie zmiana kanałów - będziesz zmuszony odbierać ten kanał, który aktualnie jest wybrany na dekoderze. Oczywiście są przekaźniki, które umożliwiają zdalną zmianę kanałów. ale ich cena może szokować. Innym wyjściem z sytuacji, niestety też drogim, jest zaopatrzenie się w tuner satelitarny i konwerter typu TWIN oraz specjalną kartę na dekoder.
    Tak więc odpowiedź jest taka: możesz odbierać te kanały na ekranie monitora swojego komputera za pośrednictwem karty telewizyjnej ale najprawdopodobniej sam będziesz "pilotem", więc zaopatrz się w wygodne obuwie i zakup środki uspokajające dla pozostałych członków rodziny :)

0