Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Bios-u z CD-Rom

21 Sty 2009 20:33 1696 5
  • Poziom 9  
    Mam pytanie czy istnieje możliwość instalacji bios-u poprzez CD a nie przez dyskietkę, jeśli dało by rade proszę o napisanie mniej więcej w jaki sposób. Wydaje mi się ze wystarczyło by stworzyć bootujące CD z plikami nowego biosu, ale wole zasięgnąć rady kogoś bardziej obeznanego.

Płyta główna: Asrock P4VT8+ wiem ze płytka doc stara, ale nudzi mi się i chciałem naprawić stary komputer.

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale czy nie powinno być w sofcie, jak coś to przepraszam.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    tak samo jak z dyskietki, tylko nie zapiszesz sobie kopi zapasowej przed samym flashem na tą płytkę;)

Dodano po 5 [minuty]:

z tego co pamiętam to mi normalnie flashowało, ale jak by nie chciało z jakiegoś powodu to:
    przy starcie dosu jest tworzony wirtualny dysk R(ram)
    wpisujesz:(oznaczam cd-rom jako D)
    D:programDoflashu.exe copy R:
    D:bios.bin copy R:
    i zgrywa Ci się wszystko do ramu;) i z niego odpalasz
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Mike19 o pomysł wydaje się być sensowny, mógł byś mi jeszcze polecić jakiś najpewniejszy sposób na zrobienie płytki bootującej, mogę sam spróbować ale nie wiem czy dobrze pamiętam a została mi ostatnia płytka i jak popsuje to dziś już nie zrobię :)
  • Poziom 13  
    zaznacz po prostu w programie nagrywającym żeby utworzył dysk startowy i musi chodzić
    nie zapomnij plików na płytkę wrzucić
    nie zamykaj sesji to zawsze będzie można dograć coś ewentualnie
    albo stwórz dyskietkę startową żeby tylko pokazał się dos, a samą procedurę zrób z płyty albo ramu;)

Dodano po 3 [minuty]:

możesz też z płytki instalacyjnej XP odpalić dos=konsola odzyskiwania systemu
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sciagnij drdflash.exe (z google), wypakuj, otworz plik ima i wyciagnij z niego przy pomocy np. ultraiso obraz bootwalnego dysku, nastepnie otworz ten obraz w ultraiso dodaj do niego flasher oraz plik z biosem, zapisz i utworz np. w nero bootowalny cd z uzyciem obrazu, ktory utworzyles. Uruchom z niego komputer wpisz: a:\flasher.exe bios.bin (to tylko przyklad) i to wszystko.
  • Poziom 9  
    na razie dzięki zaraz się pobawię i napiszę czy wyszło.

Dzięki Wielkie udało się bez większych problemów :)

(eh.. ale niestety mojej płycie nie pomogła zmiana biosu)