Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 kontrolka oleju

Łukaszek82 21 Jan 2009 21:15 12815 8
    Łukaszek82
    Level 11  
    Witam. Peugeot 206 2,0 HDI (z muxem) 2003r. zgasła kontrolka ciśnienia oleju i wcale się nie świeci, ani po przekręceniu stacyjki, ani po zdjęciu kabla z czujnika. Dioda w liczniku jest ok. Proszę o pomoc.
    pioart
    Level 38  
    Dotknij przewodem z czujnika do masy, jak kontrolka się zapali to wymień czujnik , jeśli nie zapali to gdzieś przerwany przewód
    Łukaszek82
    Level 11  
    Podłączyłem przewód czujnika do masy i kontrolka sie nie zapaliła. ??? Przewód o czujnika do skrzynki z bezpiecznikami obok akumulatora nie jest uszkodzony, dalej nie wiem gdzie idzie.
    pioart
    Level 38  
    Mam nadzieję że kontrolkę sprawdziłeś? Żarówka sprawna tak? Z tego co pamiętam to prosty układ.
    Łukaszek82
    Level 11  
    Tak kontrolka (Dioda) sprawdzona. To nie jest taki prosty układ:( auto posiada MUXA. Nie wiem gdzie dalej szukać .
    golax
    Level 15  
    Spotkałem się z dwoma rodzajami działania tej kontrolki:świeci po włączeniu stacyjki i gaśnie po uruchomieniu auta i nie świeci po włączeniu zapłonu -zaswieca się dopiero gdy się coś dzieje z ciśnieniem oleju(fullmux) sprawdzenie jest proste ,podłączasz przewód od czujnika do masy, odpalasz auto i dopiero po pewnym czasie zapala się kontrolka w zestawie wskażników.
    Łukaszek82
    Level 11  
    golax dzięki za podpowiedz . sprawdzę to . mam nadzieje ze pomoże. tylko z tego co pamiętam to ta kontrolka świeciła kiedyś. no i według serwisu Peugeota powinna świecić po przekręconym kluczyku zapłonu.
    Paweł1964
    Level 14  
    Witam też stałem się "szczęśliwym " posiadaczem tego autka i mam ten sam problem co Łukaszek82 ,szkoda przy kupnie zwracałem uwagę na wszystko ale kontrolki nie widziałem , sprawdziłem podobnie ale dalej nie mam pojęcia co to może być.
    adluk
    Level 10  
    mam taki sam problem w partnerze 1.9d