Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieza Philips MZ7/34 - wymiana lasera

Stanislaw 21 Jan 2009 21:59 3225 4
    Stanislaw
    Level 14  
    Czy w/w wieży można wymienić laser typ VAM2201/01 na VAM2201/07 ?
    maxell35
    Level 10  
    Witam, mam identyczny problem jak autor tego tematu (przerywanie po kilkudziesięciu sekundach):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic833749.html

Zdjąłem obudowę i przeczyściłem laser sprężonym powietrzem oraz wacikiem z alkoholem ale niestety nie pomogło. Sprzęt jest już wiekowy (chyba ponad 10 lat) więc może również powinienem wymienić laser. Niestety nie mam pojęcia jak się do niego dostać tzn. żeby go wykręcić trzeba wyjąć całą szufladę ze zmieniarką ale jest to tak skonstruowane, że nie wiem jak się do tego zabrać żeby czegoś nie uszkodzić. Z uwagi na wiek tego sprzętu podejrzewam, że nie opłaca się go już oddawać do serwisu. Musze najpierw dostać się do lasera żeby się upewnić jaki to model (podobno VAM2201).

Może ktoś miał już styczność z tym modelem lub podobnym albo wie gdzie można znaleźć jakiś manual/schemat ?
    Czy wymiana lasera wiąże się z jakimś lutowaniem, czy tylko przykręca się nowy mechanizm i podpina taśmę (wiem, ze czasem trzeba zdjąć cynową zworkę) ?
    Czy ktoś wie gdzie można zakupić taki laser w Warszawie (koszt z tego co się orientuję to 50-70zł) ?
    J.K.
    Level 22  
    Witam.
    Czy w tej wieży nie siedzi czasami moduł 3C DC99?
    Jak jest ten moduł to znajduje się w nim laser VAM 2201. A serwisówka podejdzie z modeli Philips FW.
    User removed account
    User removed account  
    maxell35
    Level 10  
    dj-MatyAS wrote:
    maxell35 wrote:
    nie wiem jak się do tego zabrać żeby czegoś nie uszkodzić
    Czyli co ? Telepatycznie mamy Koledze pomóc przy zastosowaniu telekinezy?
    maxell35 wrote:
    Z uwagi na wiek tego sprzętu podejrzewam, że nie opłaca się go już oddawać do serwisu.
    A jaką kwotą na naprawę Kolega dysponuje?

Nie wiem jak wymontować tą całą tackę z laserem. Muszę to wykręcić razem z tymi prowadnicami co są po bokach ? Niektóre śrubki są tak poukrywane, że nie ma do nich dostępu za bardzo.

Laser VAM2201 znalazłem za 50zł dlatego wolałbym sam to zrobić i zamknąć się w tej kwocie. Wieża ma koło 12 lat i jest warta jakieś 200-250zł razem z głośnikami. Jak nie podołam sam to pomyśle nas serwisem ale nie wiem czy to będzie opłacalne w przypadku tego sprzętu.