Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką nagrywarkie DVD z HDD czy bez HDD?

21 Jan 2009 22:58 7077 30
  • Level 24  
    Witam! Zamierzam kupić nagrywarkę DVD pod tv tylko nie wiem czy kupić z dyskiem czy bez dysku? W tej dziedzinie nie bardzo się orientuje ale tak jak inne urządzenia innego typu pewnie każda taka nagrywarkę da się podłączyć pod cyfrowy Polsat.I teraz zastanawiam się jakie modele mam wybrać z nagrywarek z HDD słyszałem ze są dobre Pioneery ale i drogie są a mi taka nagrywarka nie potrzebna z tańszych spodobała mi się taka Easy Touch ET-610 160GB tylko nie wiem jak ona się się sprawuje. I jakie inne nagrywarki DVD z HDD byście mi proponowali a jakie bez HDD jeśli takie się opłacają. I drugie pytanie jeśli bym wybrał z HDD to jak potem z tego dysku można zgrać filmy np na płytę lub dysk PC lub laptopa? Prosił bym żeby ktoś mi pomógł bo chciał bym coś kupić w miarę dobrego tak do 500zł.

Dodano po 10 [minuty]:

I czy ktoś mi może powiedzieć o co chodzi z tym 4 stopniowymi jakości nagrywania: HQ, SP, EP, SLP. Bo chciał bym sprawdzić czy dobrze wiem o co z tym biega.
  • Level 23  
    Wyobraź sobie magnetowid - siedzisz sobie, oglądasz ciekawy film, a tu nagle dzwonek do drzwi - nie ma zmiłuj, trzeba otworzyć. Naciskasz pauzę na pilocie i idziesz do drzwi. Załatwiasz sprawę, włączasz play i oglądasz dalej.
    A co będzie, jak byś oglądał TV? Tracisz cenne sekundy, wracasz po kilku minutach i nie wiesz o co chodzi w filmie.
    I w tym momencie przychodzi ci w sukurs nagrywarka DVD z HDD. Po naciśnięciu na pilocie specjalnego przycisku oglądasz sobie TV, ale w tym czasie to, co oglądasz, zapisuje się na HDD. Dzwonek do drzwi - nie ma problemu, pauza, wracasz i oglądasz od tego samego momentu co zapauzowałeś. Jest tylko 1 ale - jeżeli jesteś maniakiem TV i chcesz obejrzeć koniecznie program, który jest zaraz po oglądanym przez ciebie filmie, to możesz nie zdążyć, jak będziesz robił długie pauzy. Po prostu film oglądasz z dysku, a w rzeczywistości film jest kilka minut do przodu. Ale jak się zmieścisz z pauzami w czasie, w którym między filmem a następnym programem lecą reklamy - to nie ma sprawy :)

Przepraszam za ten przydługi może wstęp, ale uzasadnia on kupno nagrywarki TYLKO z HDD. Dobrze będzie, jak nagrywarka będzie miała wejście USB - bedziesz mógł podłączyć swoją MP3 i posłuchać muzyki - albo podłączysz swojego pendriva, na którym masz 3 filmy Divx i pełno zdjęć. Czyli kupujesz nagrywarkę z HDD, obsługującą koniecznie format Divx / Xvid z polskimi napisami, wejściem USB. Unikaj firm typu Medion, Manta, itp i nie daj się zwieść ich szokująco bogatemu wyposażeniu - to towary bardzo niskiej jakości. Kupuj z HDD - minimum 250 - 300 GB, obsługa USB 2.0, odczyt standardów DVD, RW, CD Audio, DVD R+/-, JPG, MPG, WMA, WMV
    Co do jakości nagrywania to owocuje to ilością danych zapisanych na dysku / płycie - im wyższa jakość - tym więcej miejsca zajmie na nośniku. Z sygnału telewizyjnego nie zrobisz płyty jakości DVD, więc nie musisz nagrywać w trybie HQ - choć to już rzecz gustu.

Ups... przeoczyłem ten twój cyfrowy Polsat :). No więc tryb HQ gwarantuje ci jakość niemal zbliżoną do tego, co widzisz na ekranie telewizora. Pozostałe tryby oferują gorszą jakość, co nie znaczy, że nie da się oglądać. I odpuść sobie ten EasyTouch - nie jest to towar ze średniej półki, to tylko opakowanie jest ładne :)
  • Level 24  
    To co mi proponujesz? Ale przeczytałem że HQ nagrywa tylko 1godz i więcej nie można? Mam oddzielne DVD i ono odczytuje divx/xvid i txt a jeśli jakiś film nie chce chodzić jak np. rmvb to go przerabiam na AVI i już mogę oglądać na TV wiec z tym odtwarzaniem umiem sobie poradzić. Chociaż jak nagrywarka będzie miała te wszystkie funkcje to nie będzie mi przeszkadzać wiec jakie nagrywarki mi proponujecie?
  • Level 23  
    Ale możesz nagrywać na dysk. Zapisane na dysku nagrania możesz potem zgrać na płyty, jak się nie zmieści na jednej, to nagrywarka zażąda drugiej i trzeciej.
    Ja polecam to, czego sam używam: Philips DVDR3590H - ma wszystkie te funkcje, które wyżej wymieniłem, ponadto zamiast 4 - ma 7 trybów jakości nagrywania. W trybie HQ zapisuje na płycie 1h i 55 min., zapis w tym formacie na dysku - do 40 godzin W trybie najgorszym - 14h 45 min. Zapisane na dysku programy można edytować - wycinać reklamy itp. Zapłaciłem za to cudeńko chyba około 500 zł w jakiejś promocji w supermarkecie pod koniec zeszłego roku i do tej pory nie narzekam.
  • Level 38  
    Jacek20084, wszystko zależy od tego jak dużo chcesz nagrywać.
    Posiadam nagrywarkę bez dysku i dla mnie w zupełności wystarczy bo nagrywam sporadycznie.
    Pomyśl jeszcze nad zmianą tunera SAT z możliwością nagrywania przez złącze USB na dysk twardy lub Pendrive lub z zamontowanym HDD.
  • Level 24  
    Ale jak to zmienić na jaki?? romano5809 w najlepszy jakości nagrywa do 40godz a w najgorszej do 14godz chyba coś źle jest z tym?
  • Level 23  
    Przepraszam - jak się siedzi po nocach i pisze to oczy czasem głupieją - powinno być na dysku 300 godzin (na płycie DVD 14,5 godziny).
  • Level 24  
    Ten twój philips jest mi się podoba ale kosztuje ok. 900zł a to za dużo? A co sadzisz o modelu Philipsa: DVDR3450, DVDR 3330H, chyba ta 3450 lepiej się prezentuje bo ma dużo więcej formatów kompresji.
  • Level 28  
    Zdecydowanie polecam nagrywarkę z twardym dyskiem. Ja używam SONY z dyskiem 160G co daje w dobrej jakości 40godzin. Można oczywiście zmniejszyć kompresje - tylko po co? Używam go od roku i jest jeszcze kilkanaście godzin wolnego miejsca. Jak coś jest warte tego aby to zachować wypalam płytę - 1,5h cena ok 1zł
  • Level 2  
    Od prawie 2 lat używam LG z HDD i to dość intensywnie, polecam. Podłączone do dekodera Polsatu i wieży stereo. Sam byłem zaskoczony, że odtwarza muzyczne płyty CD z przyzwoitą jakością.
    Przyzwoita jakość i prostota użytkowania (w tym zgrywania filmów na płyty) przy relatywnie taniej marce, to niewątpliwie atuty tego sprzętu. Niestety mój model jest modelem starszym i te 80 giga dysku to dla mnie zdecydowanie za mało. Również wejście USB bardzo by się przydało i polecam wyszukanie modelu z taką opcją ( to powinien być już standard). Twardy dysk potrzebny mi jest przede wszystkim do tego, żeby pozbywać się odmóżdżających reklam przy odtwarzaniu filmów nagranych z TV i pomijaniu ich przy zgrywaniu filmów na płytę.
  • Level 10  
    A ja mam pytanie związane z tematem nagrywania prorgamów telewizyjnych. Jestem abonentem Vectry. Ostatnio zainstalowałem sobie dekoder otrzymany bezpłatnie z Vectry - TechniSat Digit MF4-K CXV. Dzięki temu mam odbiór cyfrowej TV. Chcę zakupić nagrywarkę DVD z HD.
    Mam pytanie, czy dekoder ten nie ma zabezpieczeń przed kopiowaniem programów TV na HD nagrywarki?
    Czytałem o technologii HDCP na stronach Vectry:
    "HDCP - (High-bandwidth Digital Content Protection) jest mechanizmem pozwalającym na kontrolę przesyłania dźwięku i obrazu w formie danych cyfrowych. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która umożliwiałaby utworzenie nieautoryzowanych kopii. Obsługiwanie przez urządzenie technologii HDCP jest jednym z wymogów otrzymania loga "HD ready". Dla prawidłowej pracy telewizora podłączonego kablem HDMI z dekoderem cyfrowym niezbędne jest by telewizor obsługiwał w pełni standard HDCP"

i ta technologia chroni przed kopiowaniem, ale chyba tylko w technice HD. Czy mam rację?

I jeszcze jedno, widzę, że dekoder ten ma dwa wyjścia: TV i VCR (Scart). Czy jeśli podłączę taki odtwarzacz do wyjścia VCR to tuner nagrywarki wyłapie wszystkie programy?
  • Level 28  
    Nagrywarka podłączona poprzez kabel EURO z gniazda VCR dekodera przekazuje sygnał analogowy, więc o żadnym kodowaniu nie ma mowy. Tuner nagrywarki nic nie złapie ponieważ korzystasz z wejścia Lini , a nie antenowego.
  • Level 24  
    Philipsa: DVDR3450, DVDR 3330H a którą z tych byś mi polecił cena jest trochę duża w różnicy ale z funkcji prawie się niczym nie różnią.
  • Level 10  
    Dorian Olech wrote:
    Nagrywarka podłączona poprzez kabel EURO z gniazda VCR dekodera przekazuje sygnał analogowy, więc o żadnym kodowaniu nie ma mowy. Tuner nagrywarki nic nie złapie ponieważ korzystasz z wejścia Lini , a nie antenowego.

Jak w takim przypadku najlepiej podłączyć nagrywarkę z resztą zestawu TV (dekoder, TV) aby uzyskać jak najlepszą jakość obrazu i mieć możliwość programowania nagrywania różnych programów TV na nagrywarce?
  • Level 12  
    ja używam modelu sony rdr-hx780 z dyskiem 160gb i wyjściem usb.
    bardzo fajne urządzenie, przemyślane menu i funkcje.

denerwuje mnie tylko jedna rzecz, a właściwie dwie.
    mianowicie chore dbanie o prawa autorskie. mianowicie, nie da się przegrać filmy z dvd lub usb na hdd.
    jedyne co można przegrać z usb na dysk to muzyka.

i jeszcze chyba literki w filmie z napisami są za małe.

u mnie przy standardowych ustawieniach jakości SP nagrywa do 64h.
  • Level 24  
    Ale z HDD na płyty DVD można? Swoje nagrania zgrać na płyty można?
  • Level 23  
    jacek20084 wrote:
    Philipsa: DVDR3450, DVDR 3330H a którą z tych byś mi polecił cena jest trochę duża w różnicy ale z funkcji prawie się niczym nie różnią.

Szczerze mówiąc nie polecam ci żadnej z nich - mały dysk (160GB) i najprawdopodobniej brak poru USB. Dalej będę upierał się przy swoim modelu DVDR3590H - jest do kupienia na Alledrogo za niecałe 600 zł z 2 letnia gwarancją - razem z kurierem wyjdzie z 630 zeta.
  • Level 24  
    Ale żebym to ja kupował to bym poczekał a ta osoba która chce kupić to ma tylko ok 500zł na to.
  • Level 23  
    Za tą cenę to ciężko będzie kupić coś porządnego - to będą raczej nagrywarki z niższej półki typu Medion, Manta itp - szkoda na to pieniędzy, choć, tak jak pisałem wyżej, "cieszą oko" bogactwem funkcji - niestety wykonane są ze słabej jakości komponentów i składane byle jak. Niestety inaczej składa się w Chinach urządzenie renomowanej firmy, a inaczej "badziew".
  • Level 11  
    romano5809 czy ta nagrywarka którą polecasz DVDR3590H przegrywa materiał i jeśli tak to czy obojętnie jaki typu divx, dvd, mp3 ?
    1. z scart, cinch na HDD
    2. z USB na HDD
    3. z DVD na HDD
    4. z HDD na USB
    5. z HDD na DVD
  • Level 24  
    To mówisz ze te philipsy są złe? Ale chyba lepiej kupić to niż mantę i te inne?
  • Level 23  
    Philips DVDR3590H - część instrukcji dot. nagrywania i kopiowania pomiędzy HDD, DVD i USB

Nie sprawdzałem dokładnie wszystkich funkcji - z tego co widzę nie da się skopiować z HDD programów telewizyjnych i zapisanych filmów na USB.
  • Level 24  
    Z 3330h da się nagrywać z HDD na płytę.
  • Level 11  
    w końcu zdecydowałem się i kupiłem, padło na Philipsa DVDR3590H, po 10 godzinach zabawy to jak na razie OK :)
    moja nagrywarka ma dość starą wersje oprogramowania 1.13 natomiast na stronie philipsa znalazłem wersje 3.06 Link tylko czy jak zaktualizuje to będzie w menu język polski ?
  • Level 23  
    Z tego co pamiętam to zaraz po zakupie też aktualizowałem i też plik był po angielsku - ale języka nie zmieniło, nadal mam polski.

Dodano po 2 [minuty]:

Witaj w klubie :)
  • Level 11  
    OK zaktualizowałem i jest nadal PL a po za tym znikł błędy jakie miałem
    - za każdym razem po ponownym uruchomieniu pytał się o płytę
    - błędne info o HDD przy ustawieniu super extended play było 44 godziny a powinno 300

jedno ale
    pliki z końcówką .mpg jakie nagrywa moja kamera
    Quote:
    File Name: 20080623154304.mpg
    File Format: MPEG-2 Program Stream
    Author: Moving Picture Experts Group
    Web Site: mpeg.telecomitalialab.com
    Content: Video only
    Duration: 52.434 sec
    Video Info: 720 x 576, 25 fps

nie może ich otworzyć ani z płyty DVD tym bardziej z USB a na tym najbardziej mi zależało :cry:
  • Level 24  
    To musisz ściągnąć program i przerabiać te filmy na taki format jaki nagrywarka odczyta. Lub kupić DVD z takim kodekiem który odczytuje taki format.
  • Level 11  
    jacek20084 wrote:
    To musisz ściągnąć program i przerabiać te filmy na taki format jaki nagrywarka odczyta.

Do tej pory właśnie przerabiałem te pliki i tworzyłem DVD video na kompie.

jacek20084 wrote:
    Lub kupić DVD z takim kodekiem który odczytuje taki format.

Właśnie że w instrukcji tej nagrywarki którą kupiłem pisze:
    Odtwarzanie obrazu:
    -format kompresji: MPEG2, MPEG1
  • Level 24  
    Napisane może być ale co jest to jest co innego wiem bo już też się tak przekonałem na odtwarzaczach DVD...
  • Level 13  
    Czy jest jakaś tańsza nagrywarka DVD z opcją zapisywania programów TV na pendriva (przez wbudowany port USB)?
    Mam tuner satelitarny linbox-a z portem USB i bez problemu można nagrywać programy na pendrive. Patrzyłem na allegro i szukałem w google, ale nagrywarki tańszej dvd nie spotkałem, która by nagrywała na pendrive program tv. Jest błoga cisza jak nagrywam na pendrive :)

Znalazłem coś takiego: http://www.manta.info.pl/slawk/xrecorder/index.html Cena dosyć dobra. Ma wentylator. Czy są modele innych firm bez wentylatora? Oczywiście z możliwością nagrywania na dyski zewnętrzne przez port USB.