Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii, migająca dioda - Dell 9300

zg18 22 Sty 2009 09:17 3436 5
  • #1 22 Sty 2009 09:17
    zg18
    Poziom 9  

Witam i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Po wielu miesiącach udało mi się reanimować Dell'a Inspiron 9300. Padła mi płyta główna po zwarciu w zasilaczu. Dwa serwisy poddały się, więc i ja odpuściłem sobie naprawę, chociaż laptop na baterii dalej uruchamia się (przynajmniej taką informację uzyskałem w pierwszym serwisie).Po długich poszukiwaniach udało mi się kupić ten sam model płyty. Po złożeniu wszystko działa, ale jest problem z ładowaniem baterii (bateria nadal ta sama). Po podłączeniu zasilania zaczyna ładować, ale tylko 3 minuty, dioda gaśnie i dalej nic. Po włączeniu na parę sekund laptopa i wyłączeniu znów ładuje 3 minuty. Wczoraj zostawiłem podłączone zasilanie i po jakimś czasie zaczęła pulsować dioda ładowania - 4 lub 5 razy na pomarańczowo, raz na zielono i tak na zmianę. Zasilacz w Bios-ie rozpoznawany - AC Adapter 90W, BATTERY Info - Status - Charging. W systemie operacyjnym ikona w trybie ładowania baterii. Bios v A04, ale zauważyłem zmiany w wersji A05:
    Fixes:
    ======

Enhancements:
    =============
    1. Added support for Absolute Computrace Security Solution Feature.
    2. Added support for Battery Health Meter(BHM).
    3. Improve the Ghost performance in DOS.
    4. Optimize the battery charging algorithm.

Być może aktualizacja rozwiąże problem.

Zauważyłem też jedną rzecz po powrocie laptopa z serwisu: kabel "kończynka" jest nadpalony, jakby po zwarciu (a był nowy). Może to wina serwisu - przy próbie podłączenia uszkodzili baterię. Jeśli tak, to być może stara płyta już wogóle nie działa, nawet na baterii.

Opis może zbyt długi, ale informacje raczej istotne.
    Proszę o jakieś sugestie w tym temacie.

0 5
  • #2 22 Sty 2009 15:57
    Spacewalker
    Poziom 32  

masz test ogniw na batteri, co pokazuje? Pobierz sobie system test z supportu della i przetestujesz sobie wszystko. ja tak mam z jedna bateria jak pracuje na mrozie, trzyma juz 1h, a na dworze zapala sie co druga kontrolka w tescie batteri i mimo ze mam druga batterie w laptopie to czasem mryga mi od ladowania na pomaraczowo.

0
  • #3 22 Sty 2009 17:04
    zg18
    Poziom 9  

Wskażniki na baterii wogóle nic nie pokazują, jest rozładowana. Tak samo po załadowaniu systemu - Pozostało 0% (ładowanie), ładuje owszem, ale tylko 3 minuty - tak jak opisałem wyżej. Dzisiaj podłączyłem też inny zasilacz, to samo. Generalnie chodzi mi o szybkie ustalenie przyczyny. Czy płyta główna, czy bateria (lub jeszcze coś innego). Na płytę mam gwarancję rozruchową jeszcze 2 tygodnie. Najszybciej można sprawdzić podłączając baterię do innego laptopa, ale niestety takiej możliwości nie mam. W poniedziałek jadę do Warszawy, pochodzę po serwisach, może tam pomogą, jeśli na forum nic nie zdziałam.

0
  • #4 23 Sty 2009 10:16
    zg18
    Poziom 9  

Program diagnostyczny pokazuje wartość napięcia 9569 mV. Nie wiem, czy to poprawna wartość?

0
  • #5 23 Sty 2009 11:32
    Spacewalker
    Poziom 32  

no to ci pokazuje nie cały 1V, bez batteri dziala wogole laptop?

0
  • #6 23 Sty 2009 13:34
    zg18
    Poziom 9  

Coś mi się wydaje, że będą problemy. Przez 2 dni wszystko było ok. Bez baterii laptop uruchamiał się i nie było żadnych problemów. Dzisiaj po włączeniu system załadował się. Wyłączyłem, w porządku. Ponownie włączyłem - w połowie uruchamiania zgasł. Wciskam przycisk start - uruchomił się na pół minuty i znów zgasł. Teraz tylko 5-10 sekund działa i wyłącza się. Podejrzewam więc jednak płytę główną. Tak jak wcześniej wspomniałem - mam jeszcze trochę gwarancji, więc muszę się spieszyć w ustaleniu przyczyny.

0
  Szukaj w 5mln produktów