Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piece Kominkowe z płaszczem wodnym

darotczew 22 Sty 2009 11:18 13163 8
  • #1 22 Sty 2009 11:18
    darotczew
    Poziom 14  

Koledzy mam zamiar kupić sobie do mieszkania o powierzchni 51 m piec kominkowy z płaszczem wodnym. Jeżeli któryś z kolegów zna się na tych sprawach to proszę o poradę jakiej wielkości grzewczej muszę zamontować teki piec żeby ogrzał mi mieszkanie.
    Drugą prośbę mam taką że nie wiem za bardzo gdzie mam kupić taki piec żeby za dużo nie przepłacić.
    Za porady będę bardzo wdzięczny.

0 8
  • #2 22 Sty 2009 11:34
    kaczmarj
    Poziom 23  

Jeśli jest to nowy bydynek bydowany z obecnymi normami to należy przyjąć moc ok 60-70W na 1m kw. W starszych bydynkach wyizolowanych według starszych norm należy przyjąć 100w/1m kw. powierzchni ogrzewanej. Nie powinno być więc problemu z zakupem takiego piecyka do ogrznia tej powierzchni. Należy przyjąć moc do 5,5 kW mocy grzewczej. To jaki kominek wybierzesz to jest twoja indywidyalna sprawa. Poszukaj w internecie i napisz co cię zainteresowało. Myślę, że wtedy warto podyskutować-może już ktoś taki używa ?

0
  • #4 22 Sty 2009 13:50
    kaczmarj
    Poziom 23  

Ma dobre rozwiązania. Nadmuch na szybę jest tu bardzo ważny. Dopala sadzę i gazy a przy okazji oczyszcza szybę. Jest tylko trochę za dużej mocy. Może wystąpić problem z przegrzaniem instalacji CO. Jeśli w ofercie są mniejsze to warto nad nim się zastanowić. Tak jak pisałem wcześniej wystarczy moc do 5.5 kW.

0
  • #5 22 Sty 2009 23:13
    Marksrz
    Poziom 20  

wysoko oceniasz sprawnosc takiego piecyka
    i jeszcze trza by palacza na 2 etat co by palił w nocy

0
  • #6 29 Sty 2009 00:21
    Pszczołapsc
    Poziom 10  

Też uważam że te 9kw które znalazł autor wcale nie będzie za dużo.Nie wiem jak producenci wyliczają tę moc ale wiem że mam kominek 12kw co prawda bez płaszcza ale żeby nim ogrzewac pom. o pow 45m2 i cały czas nie dokładac trzeba było wkładac duże szczapy drewna i całkiem zamknąc dopływ powietrza do paleniska no i szyber.Wtedy moc oddawana przez kominek była bardzo znacznie mniejsza bo w pomieszczeniu była temperatura komfortowa ale nie za gorąco,wtedy też dokładanie drzewa do piecyka ograniczyło się do 2 razy na 10 do 12h.

0
  • #7 29 Sty 2009 09:49
    kaczmarj
    Poziom 23  

Wklad drewna do kominka producenci przewidują co 2-3 godziny. Sprawność energetyczna paliwa nie jest za wysoka. Jeśli więc chce się uzyskać sprawność paleniska na odpowiednim poziomie, to niestety należy dostarczyć odpowiednią energię w postaci paliwa ( drewna o wysokiej kaloryczności spalania).Nic nie bierze się z powietrza.

0
  • #8 29 Sty 2009 11:24
    Pszczołapsc
    Poziom 10  

Zgadza się kolego kaczmarj. Ja paliłem w 90% Brzozą po ok jednym roku sezonowania.Myślę jednak że nadmiar mocy piecyka typu kominek na drzewo nie jest tak upierdliwy jak jej brak.Właśnie z powodu bardzo różnej kaloryczności różnych gatunków drzewa a nawet tych samych o rożnej wilgotności.

1
  • #9 02 Lut 2009 10:44
    pekala68
    Poziom 12  

ja ogrzewam dom 160 m2 kominkiem o mocy 14kV
    + wymiennik na rurze spalinowej o mocy ok 6 kV wpięty w c.o.
    w całym domu temperatura 24 stopnie i nie prawdą jest że trzeba podkładać co 2 godziny jak dołożę max o 22 to jeszcze o 6 rano jest na tyle żaru aby po dołożeniu samo się rozpaliło Bardzo dużo zależy od gatunku drewna i jego wilgotności najlepsze efekty po 2 latach suszenia.

Dodano po 7 [minuty]:

drewno którym palę to jesion, buk czy brzoza spala się nieco szybciej ale znacznie dłużej niż 2 godziny

Pozdrawiam

1