Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matura rozszerzona z Fizyki :)

hobbysta1234 22 Sty 2009 11:25 11220 7
  • #1 22 Sty 2009 11:25
    hobbysta1234
    Poziom 14  

Witam.. Większość z forumowiczów z pewnością ma wykształcenie elektroniczne więc pewnie i maturę z fizyki za sobą.. Ja w tym roku zdaję maturę i postanowiłem się szarpnąć na poziom rozszerzony (ale ze względu ze wybieram fizykę jako przedmiot nieobowiązkowy) niemniej jednak chciałbym się dostać na jakieś studia elektroniczne więc maturę pasuje zdać :) Ale tu jest problem..
    W gimnazjum z fizyki byłem bardzo dobry..
    Ale w LO nauczyciel od fizyki nie umie niestety trafiać do uczniów.. no poprostu nie umie nic wytłumaczyć :) wiec mam 3 lata zaległości a właściwie to jestem do tyłu bo zdążyłem zapomnieć sporo tego co nauczyłem sie w gimnazjum :/
    A że zbyt systematyczny nie jestem więc na naukę zawsze wg mnie jeszcze czas.. No ale pasuje się już chyba zabrać do roboty :) I mam takie pytanie, od czego zacząć? :) i co najważniejsze powinienem powtórzyć/nauczyć się żeby na te 30/40 % starczyło? ;)

0 7
  • #2 22 Sty 2009 12:38
    c4r0
    Poziom 36  

No wiesz, chcesz zdać na 30-40% i iść na studia elektroniczne? To powodzenia z zaliczeniem fizyki na pierwszym semestrze :) A co do tego co powtórzyć to jest chyba gdzieś coś takiego jak zakres materiału obowiązującego na maturze. Poszukaj tego, i powtarzaj po kolei.

0
  • #3 22 Sty 2009 12:44
    hobbysta1234
    Poziom 14  

Narazie to chce zdać fizykę :) a zaliczeniami będę się martwił na studiach ale wtedy to sie od początku wezme do roboty i myślę że sobie poradzę bo ścisłowcem jestem :)

0
  • #4 22 Sty 2009 12:45
    me_super
    Poziom 29  

hobbysta1234 napisał:

A że zbyt systematyczny nie jestem więc na naukę zawsze wg mnie jeszcze czas.. No ale pasuje się już chyba zabrać do roboty :) I mam takie pytanie, od czego zacząć? :) i co najważniejsze powinienem powtórzyć/nauczyć się żeby na te 30/40 % starczyło? ;)

Zapomni że się dostaniesz. Przecież dobrych politechnik jest w kraju kilka, a startują tam ludzi z całej Polski -- pomyśl ile przed Tobą będzie ludzi, którzy mają z fizyki 80-90%! A liczba miejsc jest przecież ograniczona.

0
  • #5 22 Sty 2009 12:52
    hobbysta1234
    Poziom 14  

Mój brat cały czas był nastawiony że na techniczne studia nie pójdzie, jest humanistą więc z matmy kiepski.. W ostatniej chwili zdecydował się na Mechanikę i Budowę Maszyn i z podstawowa biologią i rozszerzoną matematyką na UWAGA 2% się dostał..
    no dobrze :) Noto zmieniam aspiracje i chcę zdać powyżej 50 % :)
    proszę o zamknięcie tematu

0
  • #6 22 Sty 2009 14:39
    me_super
    Poziom 29  

hobbysta1234 napisał:
    Mój brat cały czas był nastawiony że na techniczne studia nie pójdzie, jest humanistą więc z matmy kiepski.. W ostatniej chwili zdecydował się na Mechanikę i Budowę Maszyn i z podstawowa biologią i rozszerzoną matematyką na UWAGA 2% się dostał..

Co innego elektronika/informatyka a budowa maszyn. Na Politechnice Warszawskie są takie kierunki, że nawet po drugim naborze jest dużo wolnych miejsc.

0
  • #7 22 Sty 2009 14:56
    c4r0
    Poziom 36  

U nas w Gdańsku też na elektronikę nie było trudno się dostać. Nie pamiętam liczb, no i mówię o moim roczniku, ale jak by matmę i angielski napisać bardzo dobrze to z fizyka na 30% nie byłoby chyba problemu.

0