Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane 1.4 98r. Awaria świateł, kirunkowskazów, wycieraczek

zbyszkoma 22 Sty 2009 11:32 3893 8
  • #1 22 Sty 2009 11:32
    zbyszkoma
    Poziom 9  

Witam

Dzisiaj rano wystartowałem do pracy i po załączeniu wycieraczek samochód zgasł , wycieraczki co jakiś czas wykonały ruch o kilka centymetrów a z pod bezpieczników w kabinie było słychać brzęczenie przekaźnika.

Po oględzinach znalazłem przepalony bezpiecznik 7.5 A w komorze silnika (ten bliżej szyby) po jego wymianie samochód zapalił włączyłem światła było OK. następnie wycieraczki i znów to samo.
    Myślałem że to sprawa wycieraczek lecz nie bo wycieraczki bez załączonych świateł działały normalnie. No cóż pomyślałem samochód stary na dworze wilgoć więc postanowiłem dać większy bezpiecznik 10A i niby było dobrze , ale nie do końca bo po wyłączeniu silnika światła też zgasły i znowu ten dźwięk brzęczącego przekaźnika.

Obecny stan jest taki że samochód zapala ale załączenie świateł mijania , kierunkowskazów lub wycieraczek powoduje brzęczenie tego przekaźnika a światła , kierunkowskazy , wycieraczki nie działają ( pozycyjne i drogowe są OK. ) dodatkowo zaczynają wariować kontrolki na kokpicie i zaczyna szybko pulsować czerwona dioda po srodku kokpitu.

Bardzo proszę o jakieś sugestie

Ps. Przy tym wszystkim zamki zaczynają się otwierać zamykać lecz nie pełne cykle tak jakby dostawały niepełne napięcie.

Pozdrawiam
    zbyszkoma

0 8
  • #2 22 Sty 2009 14:43
    tomrom1985
    Poziom 29  

Najwyrazniej masz kolego spiecie. Moze gdzies kalkis kabelek sie przetarl. Czy czujesz moze sapach spalenizny itd.?

0
  • #3 22 Sty 2009 15:51
    zbyszkoma
    Poziom 9  

żadnych zapachów palącej się izolacji nie zauważyłem , światła długie są OK.
    Podejrzewam jakieś zwarcie lub słaby minus ale w sterowaniu a nie na stykach roboczych

0
  • #4 22 Sty 2009 18:50
    zbyszkoma
    Poziom 9  

Doczytałem sie że pod bezpiecznikami znajduje się moduł UCBIC na którym są zamontowane między innymi przekaźniki i brzęczek , wydaje mi się że to nie brzęczy przekaźnik lecz właśnie ten brzęczyk wydaje jakieś dziwne odgłosy.

Moje podejrzenia też idą w kierunku słabej masy lecz nie bardzo wiem jak się dorwać do tego UCBIC i czy właśnie tam szukać , bo że tak powiem główne masy są OK. , bo rozrusznik kręci dobrze światła drogowe też świecą bez zarzutu.

0
  • #5 23 Sty 2009 14:26
    tomrom1985
    Poziom 29  

powinno sie wysunac po zdemontowaniu skrzynki

0
  • #6 23 Sty 2009 14:35
    viper555
    spec od auto-elektro

Skoro wszyscy pisali o masach to czy masz masę na karoserii.P

0
  • #7 23 Sty 2009 15:48
    zbyszkoma
    Poziom 9  

Odnośnie zdemontowania skrzynki bo są trzy z bezpiecznikami
    - obok akumulatora ta pewnie nie
    - po lewej stronie samochodu w komorze silnika (pod maską)
    - wewnątrz samochodu po lewej stronie na wysokości kolana , tam właśnie słyszalne jest te brzęczenie

Czy to właśnie chodzi o tą ze środka samochodu , czy tą z przedziału silnika ?

0
  • #8 26 Sty 2009 11:32
    tomrom1985
    Poziom 29  

w kabinie samochodu, sprawdz konektorki wlasnie tam

0
  • #9 29 Kwi 2009 14:08
    zbyszkoma
    Poziom 9  

Awaria została usunięta przez warsztat zajmujący się elektryką i elektroniką samochodową ( Elektronika S-G Katowice ul.Krzemienna 6 ) , uszkodzone UHC koszt 400 zł .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo