Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ARISTON LD87 kod bł AL03

22 Sty 2009 12:10 6087 4
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam zmywarkę Ariston LD 87. Zmywarka nie wypompowała wody i wyświetla kod błędu AL03. Na forum znalazłem poradę aby sprawdzić drożność węży odprowadzających wodę (są OK!) lub czy silnik nie jest zablokowany. Tutaj pytanie - jak sprawdzić czy silnik nie jest zablokowany??? Proszę o pomoc.
  • Specjalista AGD
    Od spodu inaczej sie nie da >>>połóż na lewy bok
  • Poziom 2  
    To już zrobiłem, zdjąłem nawet wąż odprowadzający - wszystko czyste ładne, ale co trzeba zrobić tzn. dotknąć, obrócić czy może coś innego żeby ruszyć ten silnik,pompę. Wszystko wygląda na zabudowane i boję się za bardzo ingerować żeby czegoś nie zepsuć. Będę wdzięczny za dalsze instrukcje. Kiedyś już miałem gościa z serwisu i wiem że to odblokowanie zajęło mu dosłownie chwilę - coś dotknął i zadziałało. Niestety nie mam obecnie z nim kontaktu.
  • Specjalista AGD
    odkręć silnik pompki spustowej jest przykrecona trzema śrubkami>>zapamiętaj jej położenie !
  • Poziom 2  
    Rzeczywiście naprawa nie jest skomplikowana. Pompka była zablokowana i musiałem użyć sporo siły dla odblokowania wirnika. U mnie pompka jest na plastikowych zaczepach zabezpieczona 1 śrubą. Jednak innym którzy będą wyciągać pompkę chcę zwrócić uwagę na prawidłowe założenie uszczelki - łatwo ją podwinąć i będzie ciekła woda na łączeniu. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam