Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię płytkę uniwersalną do układów BGA

aschamed 22 Sty 2009 14:00 1898 3
 • #3
  elektryk
  Poziom 42  
  misiupan napisał:
  Myślę że taką płytkę zamówisz w każdej firmie która produkuje obwody drukowane na zamówienie wg wzoru , z tego co widać na foto jest to zwykły laminat z metalizowanymi otworkami . Koszt zależy od ilości i skomplikowania obwodu.
  Problem w tym że nie zrobi tego byle jaka firma od PCB, przy tej ilości pinów potrzeba laminat min 4 warstwowy, a takie prototypy mogą być koszmarnie drogie. Ja widzę 3 wyjścia
  1. poszukać dostawy za granicą, koszty mogą być wysokie, ale interes opłacalny
  2. zaprojektować płytkę ale w nieco inny sposób, pomiędzy padami umieszczać przelotki (tak jakby w przekątnej) a od drugiej strony płytki zostawić same pady i lutować do tego przewody elektryczne. Będzie to wyglądać koszmarnie, ale przy odrobinie chęci będzie działać (z drugiej strony można takiego "jeża" zrobić od spodu BGA, rozstaw padów będzie identyczny.
  3. za jakiś 1000zł (ew patrz punkt 1) można kupić adapter BGA 8x8 do DIP, co prawda dedykowany jest on do jakiś pamięci FLASH ale być może dałoby się go lekko dopasować.
 • #4
  misiupan
  Poziom 35  
  Rozwiązaniem prostszym jest zaprojektowanie płytki dwustronnej z solder maską , tak by połowa ścieżek od padów szła z jednej strony płytki a druga połowa z drugiej i wtedy wszystko ładnie powinno się pomieścić. Wszystko zależy jaki to układ, jak małe kulki 0.3-0.76 . Inna sprawa czy ten układ nie występuje w innej obudowie tak by łatwiej ci było go polutować ? , podaj symbol , ewentualnie co chcesz zbudować , osiągnąć wtedy celniej ci można doradzić.
  W niektórych układach środkowe pole to w większości masa i co któryś pin zasilanie , zewnętrzne piny to częściowo masy jak i użytkowe wyprowadzenia układu , więc uniwersalna płytka nie zawsze musi być skomplikowana .