Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAEWOO AMI-317R, CD odtwarza max. 2-3 minuty

05 Kwi 2004 12:21 2524 6
 • Poziom 39  
  Objawy:
  Mini wieża Daewoo AMI-317R. CD odtwarza tylko przez 2-3 minuty, potem staje. Wyświetla No Disc po ponownym załadowaniu każdej innej płyty (karuzela 3CD). Laser jednak świeci i próbuje skupić się na płycie. Po chwili "odpoczynku" - minuta, dwie - znów sytuacja się powtarza, z tym że czas pracy się nieco skraca.

  Szczegóły:
  Pickup: DOP-110B (???, mocowanie jak KSS 2xx), 16 stykowa płaska taśma
  Oznaczenie PCB CD: AMI-508MN/810LN (przystosowana także do Samsungów, oznaczone miejsca na drugie złącza)

  Żaden element nadmiernie się nie grzeje, nie widać tego nawet po płytce. Napięcia są dostarczane, nie znikają i występują na płytce: 8V, 12V, 5V.
  Punkty kontrolne: Vref=2,56V. FE=pływa w okolicy Vref, TE=tak samo jak FE (po zatrzymaniu jednak staje na 2,71V).

  Pytanie:
  Miał ktoś może podobny lub ten sam problem z tym laserem bądź płytką? Chcę się upewnić, bo nowy "optical pickup" to ponad 110 PLN :(

  Napiszę jeszcze, że miałem podobny problem ze świeżo (po 3 m-cach) wymienionym KSS210A w CD NAD502. Pół godziny odtwarzania i stop - No Disc. Po wymianie gwarancyjnej KSS-a CD wrócił do normy. Czyżby powtórka z rozrywki?
 • Poziom 21  
  proponuję włożyć kss 213,ale upewnij się czy zapasuje mechanicznie.
 • Poziom 15  
  Wymień taśme tą od lasera i powinno chulać.
 • Poziom 39  
  THX za podpowiedzi.

  robert klimowski napisał:
  proponuję włożyć kss 213,ale upewnij się czy zapasuje mechanicznie.

  Mechanicznie zapasuje (mechanika jest od KSSów), ale czy elektronicznie... KSS 213C (chyba o ten ci chodzi) to odpowiednik tego DOP110B?

  sromotnik napisał:
  Wymień taśme tą od lasera i powinno chulać.

  Mam wrażenie, że nie jest to taśma. Niezależnie czy będzie odtwarzać od 1 utworu, czy od 12 efekt jest taki sam. Mimo tego spróbuje podmienić.
 • Poziom 39  
  Podstawiłem KSS-213C i jak dotąd hula. Trzeba było tylko poprawić PRka TE, gdyż przy rozpoznawaniu zawartości płyty laser zawsze uciekał w kierunku końca płyty, nie znajdując TOC-a.

  Jedno tylko jest nieco dziwne. CD-Rki - nieważne czy blue, silver, platinum - startuje bez wachania, z oryginałami ma sporadycznie problem. Załaduje płytkę, ustawi focus. Płyta CD wykonuje mikroruchy i słychać charakterystyczny szum układu napędu soczewki. Po chwili refocus i rozkręca (albo i nie) płytkę.
  Smarowanie osi silnika, regulacja PRka FE nie przynosi rezultatów, a mocy lasera wolę nie ruszać (nówka KSS z gwarancją).
  Choć wydaje mi się, że trzeba by ją nieco obniżyć.

  p.s. Płytka poza TE, FE nie ma innych PRków.
 • Poziom 15  
  To mogła być taśma miałem kilka takich przypatków. Taśma się rusza i może być pęknieta jak się troche wyciągnie może nieprzewodzić :)
 • Poziom 39  
  Aiii! Zapomniałem zakończyć tematu.... :D

  Sprzęt działa już pół roku. Rzeczywiście pomogło.